Hitowy manicure ombre

Pożegnaj Stary Rok w dobrym stylu

Żegnanie Starego Roku bez względu na to czy wybierzemy się za granicę, czy też zostaniemy na miejscu, powinno odbyć się jak najbardziej hucznie. Warto więc zadbać o wybór właściwego miejsca oraz dobór odpowiedniego towarzystwa. Nie ma bowiem nic gorszego niż Sylwester spędzony w towarzystwie ludzi, którzy nie lubią lub nie potrafią się bawić bądź co gorsza nie znają umiaru a pojęcia: ‘dobry smak’ i ‘granice’ nic dla nich nie znaczą.

 Udany Sylwester to nie tylko miejsce i towarzystwo

Ważnym elementem decydującym o tym, czy nasza impreza sylwestrowa będzie rzeczywiście udana, jest nasz przemyślany sylwestrowy image. Składają się na niego: kreacja wraz z dodatkami, fryzura i makijaż. Wszystkie razem powinny tworzyć jedną wystrzałową kompozycję. Tylko wtedy będziemy mogli czuć się naprawdę wyjątkowo. Tym samym podkreślimy znaczenie i charakter imprezy na jaką się wybieramy. O ile panowie nie muszą martwić się o to jaki make up wykonać na tę wyjątkową okoliczność, o tyle my – kobiety, musimy przemyśleć ten istotny element naszego sylwestrowego wizerunku. Warto więc wiedzieć co wyszło już dawno z mody lub co jest aktualnie na TOP-ie. Dotyczy to zarówno kreacji sylwestrowych jak i fryzur na Sylwestra. Nie bez znaczenia są tu także trendy w makijażu. Należy do nich między innymi manicure ombre.

Co to takiego ombre i jak to się robi?

Uogólniając, styl ombre można określić jako bardzo ciekawy i nieco zwariowany sposób malowania paznokci. Technika ta pozwala uzyskać niepowtarzalny efekt. Dzięki temu cała nasza kreacja zyskuje na wyglądzie a my możemy czuć się naprawdę wyjątkowo. Aby wykonać manicure ombre (określany też jako Ombre Nails lub Garient Nails) potrzebne będą nam lakiery z jednej gamy kolorystycznej. Chodzi o to, aby na naszych dłoniach widoczny był efekt gradacji – stopniowania odcieni, co wprowadzi do naszego image sylwestrowego nutkę szaleństwa i podkreśli jednocześnie nasz charakter.

Paznokcie w tej technice można wykonać na trzy różne sposoby. Pierwszy z nich to Ombre Nails różnokolorowy. Jest to propozycja dla młodych oraz odważnych kobiet, nie znoszących nudy – również na swoich paznokciach. Technika ta polega na ozdobieniu każdego paznokcia innym kolorem lakieru. Zaczynamy od najciemniejszego odcieniu nakładając go na kciuk a kończymy na najjaśniejszym malując nim najmniejszy palec. Zasada jest prosta: zdobimy każdy paznokieć o ton jaśniejszym lakierem ale w tym samym kolorze. Jeśli nie posiadamy aż tak bogatego zestawu lakierów tej samej barwy, wówczas wystarczy nam nawet jeden – wtedy nakładamy na kolejne paznokcie o jedną warstwę lakieru więcej. Bardzo ciekawa jest wersja extra tej techniki czyli pomalowanie każdego paznokcia na inny kolor. Warto by były to barwy żywe i mocno rzucały się w oczy. Druga metoda to Gradient Nails pionowy czyli z góry na dół. Technika ta polecana jest dla tych pań, które również nie lubią nudnych paznokci ale cenią sobie elegancję. Do tej metody potrzebne będą nam 2 lub 3 lakiery w podobnych odcieniach oraz gąbeczka lub aplikator do nanoszenia lakieru. Za pomocą naszych przyborów nakładamy najpierw na cały paznokieć najjaśniejszy bądź najciemniejszy odcień lakieru. Następnie czekamy aż warstwa wyschnie. Kolejna czynność to nałożenie jaśniejszego (gdy użyłyśmy ciemnego lakieru jako pierwszej warstwy) lub ciemniejszego lakieru (kiedy pierwsza warstwa to lakier jasny) na środek paznokcia. Na sam koniec malujemy całość bezbarwnym lakierem lub / i lakierem z delikatnym brokatem. Trzecia metoda to Ombre Nails pionowy. W tym przypadku potrzebne będą nam także 2 lub 3 lakiery w tej samej gamie kolorystycznej. Najpierw pokrywamy boki płytki paznokcia najciemniejszym i najjaśniejszym odcieniem lakieru. Następnie zaś pokrywamy środek odcieniem pośrednim. Ta metoda wydaje się być najprostsza – szczególnie gdy nie jesteśmy zbyt wprawnymi manikiurzystkami.