Magiczny Sylwester na rynku w Krakowie

Jak udany i magiczny Sylwester to tylko w Krakowie – tak powie każdy, kto chociaż raz miał okazję zapoznać się z ofertą sylwestrową stolicy Małopolski.

Kraków to jedno z piękniejszych miast w Polsce. Każdy, kto był tam chociaż raz, pragnie powrócić i cieszyć się jego malowniczością ponownie. Miasto to słynie z niepowtarzalnej atmosfery oraz sporej ilości ciekawych zabytków, na których obejrzenie trzeba zadysponować odpowiednio dużo czasu. Kraków oferuje swoim gościom tylko to, co najlepsze, bez względu na porę roku, w jakiej tam przybędą. Sylwestrowa oferta miasta jest tego żywym dowodem.Sylwester na Rynku w Krakowie
Powitanie Nowego i pożegnanie Starego Roku to niezmiernie ważne wydarzenie w życiu każdego z nas. Żegnamy to, co już dobrze znane by otworzyć się na to, co oferuje nam Nowy Rok. Dlatego też szukamy zazwyczaj odpowiedniej oprawy, by zaznaczyć naszą radość i przegonić wszelki smutek. Władze miasta Krakowa zdają się doskonale rozumieć tą potrzebę. Z tego też względu oferują przybyłym gościom jak i mieszkańcom grodu Kraka sporą gamę różnych możliwości.

Najwięcej osób w czasie Sylwestra gromadzi się zawsze na malowniczym Krakowskim Rynku, który tej nocy prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie.  Bardzo wiele pozytywnych emocji budzi rokrocznie odbywający się na scenie Rynku koncert, w którym chętnie biorą udział znane muzyczne gwiazdy z polski jak i zagranicy. Władze Miasta Krakowa przywiązują zawsze wielką wagę do tego, by wybrać jak najatrakcyjniejszy i urozmaicony repertuar. Nie bez powodu określa się wszak Sylwestra na Krakowskim Rynku jako największą i najlepszą imprezę plenerową w Polsce.  Jeszcze nie wiadomo do końca, kto wystąpi w tym roku, ale z pewnością nikt, kto wybierze się na tą imprezę, nie odjedzie rozczarowany.

To, co jest wyjątkowe w czasie tej wielkiej imprezy na Krakowskim Rynku to fakt, iż wszystkim przybyłym towarzyszą nie tylko dobre humory, ale również nawiązuje się między nimi wyjątkowa więź wzajemnej życzliwości. Obserwując zgromadzonych tam ludzi ma się wrażenie, że wszyscy, którzy tam są, znają się bardzo dobrze… Gdy wybije północ, obecni na Rynku składają sobie wzajemnie serdeczne życzenia, piją szampana oraz podziwiają niesamowite pokazy sztucznych ogni. Osoby, które wolą nieco mniej spontaniczne imprezy, mają do swojej dyspozycji puby, kluby muzyczne, restauracje, o które w obrębie Rynku i Starego Miasta jest naprawdę nietrudno.

Co ciekawe, każdy z otwartych wówczas lokali oferuje swoim gościom coś zupełnie innego. Jedne z nich zachęcają do przybycia wszystkich tych, którzy nie przepadają za zbyt głośnym harmidrem, gwarantując kameralną atmosferę. Inne z kolei zapraszają w swoje progi tych, którzy kochają skoczne rytmy i głośną muzykę. Bez względu jednak na to gdzie się udamy, organizatorzy starają się tak dobrać prezentowany repertuar muzyczny, by nie zabrakło w nim dobrej zabawy, ale i miejsca na chwilę refleksji. Jeśli decydujemy się na spędzenie Sylwestra właśnie w Krakowie, warto już dziś poszukać wolnych miejsc. Co prawda władze miasta gwarantują nocleg także wszystkim „spóźnialskim”, ale lepiej mieć w czym wybierać niż zanocować tam, gdzie po prostu jest miejsce. Najczęściej są to schroniska młodzieżowe. Ogromnym plusem pobytu w nich jest bardzo niski koszt, ale minusem – raczej niski standard.