Makijaż na imprezę krok po kroku

Niech ta Noc należy do Ciebie!

Ostatni dzień Roku, wypada spędzić jak najbardziej wyjątkowo. Do naszej dyspozycji są zarówno spokojne eleganckie bale sylwestrowe, jak i nieco mniej zobowiązujące imprezy tematyczne. Może to być Sylwester tylko we Dwoje lub wspólna impreza domowa z najfajniejszymi znajomymi. Biura podróży zaś oferują nam wiele propozycji takich jak egzotyczny Sylwester czy też bardziej „swojski” Nowy Rok w górach. Bez względu jednak na to, gdzie i z kim zdecydujemy się spędzić tą szaloną noc, musimy odpowiednio się do niej przygotować. Chodzi tu głównie o kreację, której dopełnieniem jest zazwyczaj odpowiednio wykonany makijaż imprezowy.

Umaluj się sama na Sylwestra! 

Wiele salonów urody, oferuje swoim klientkom tego typu usługę, jednakże może nam zabraknąć czasu na to, by z niej skorzystać. Wtedy pozostaje nam, samodzielne jego wykonanie. Pierwszy krok to dokładne oczyszczenie skóry. Bez tego, makijaż może się nie utrzymać na twarzy, a dodatkowo może w ogóle nam się nie udać. Krok drugi to korekta: przebarwień skórnych czy cieni pod oczyma. Jeśli pominiesz ten krok, Twój make up, może się nie do końca udać. Trzeci krok to umiejętne i dokładne rozprowadzenie podkładu na twarzy. Jeśli chcesz wyglądać naprawdę dobrze, to wybierz taki odcień podkładu, który jest najbardziej zbliżony do koloru Twojej karnacji. Staraj się przy tym, nie przesadzać z jego ilością. Jedna warstwa naprawdę wystarczy. Inaczej Twoja twarz, zmieni się w niezbyt „sylwestrową” maskę. Kolejna czynność to podkreślenie kości policzkowych. Kolor różu, powinien korelować z Twoją karnacją, jak i kolorem włosów. Następny krok to malowanie oczu. Zacznij od wykonania kreski górnej i dolnej. Później nałóż cień do powiek o zdecydowanym, mocnym kolorze. Na koniec popraw miękką kredką kreski górną i dolną. Ostatnia czynność to pomalowanie ust. Tutaj możesz wybrać albo sam błyszczyk, albo też najpierw pomalować usta szminką, a później nanieść na nią bezbarwny błyszczyk. Możesz też sięgnąć po specjalne imprezowe szminki z dodatkiem brokatu.
Jak sama widzisz, wykonanie takiego imprezowego make upu to zadanie, które nie należy do najtrudniejszych. Jeśli jednak chcesz wyglądać naprawdę wystrzałowo, postaraj się poświęcić na to zadanie trochę więcej czasu. Wtedy masz większą szansę na staranniejsze jego wykonanie. Po wykonaniu makijażu, weź się za fryzurę a na samym końcu wykonaj manicure.