Nowy Rok w Państwie Środka

Wycieczki do barwnych i tajemniczych Chin to niemal stały punkt w ofertach wielu biur turystycznych. Najchętniej i najczęściej korzystają z nich osoby ciekawe świata i lubiące podróże w najdalsze zakątki Ziemi. Chiny wpisują się też coraz częściej na listę miejsc najchętniej wybieranych na egzotyczne imprezy sylwestrowe. Na przyjezdnych czekają nie tylko wygodne apartamenty, ale również wiele ciekawych atrakcji.

Powitanie Nowego Roku jest dla Chińczyków szczególnym świętem. Chiny SylwesterChiny zapraszają przybyłych turystów do aktywnego uczestnictwa w różnego rodzaju imprezach i pokazach ulicznych. Składają się one wszystkie razem na doroczny, trwający dwa tygodnie Festiwal Wiosny. Wtedy też najważniejsze wydarzenia skupiają się wokół świątyń oraz na terenie licznych kompleksów parkowych. Ulice miast przystrojone zostają za pomocą różnego rodzaju ozdób i dekoracji. Są to głównie balony i lampiony z przewagą barwy czerwonej.

Sylwester w Chinach to również niezliczone ilości barwnych parad i pokazów odpowiednio ucharakteryzowanych aktorów. Najciekawszą atrakcją turystyczną w tym czasie to dwa tradycyjne noworoczne tańce. Jeden z nich to taniec Lwa, drugi to taniec Smoka. Lew wykonany jest ze starych ubrań i bambusa. Smoka tworzy się z bambusa, papieru, drewna oraz jedwabiu. Taniec, chociaż dość widowiskowy, ma dla samych Chińczyków bardzo symboliczne znaczenie – w ogromnym skrócie, jest to synonim walki Dobra i Zła.  Sylwester w Chinach to także liczne jarmarki uliczne, na których można nabyć ciekawe, często ręcznie wytwarzane ozdoby i inne przedmioty. W tym czasie możemy też obserwować na ulicach miast barwne pokazy mody karnawałowej.

Nowy Rok w Chinach to także smaczne menu. mamy możliwość skosztowania głównie ryb i kurczaka oraz makaronu. Ryby i kurczak podawane są zawsze w całości, zaś makaron jest dość długi. Nie jest to bez znaczenia, gdyż potrawy te i ich postać nawiązują do symboliki szczęścia, długiego życia i dobrobytu na nadchodzący Nowy Rok.

Powitanie Nowego Roku w Chinach to także huczne fajerwerki. Najpiękniej prezentują się one zawsze w Pekinie.

Sylwester w Chinach to również okazja do zwiedzenia ciekawych miejsc, takich jak Szanghaj czy Pekin. Wycieczki organizowane do Chin na Sylwestra obejmują zazwyczaj 5 lub 8 dni.  Kwota pobytu na osobę waha się między 4000 a 7000 złotych.