Sylwester last minute na Majorce

Egzotyczny Sylwester – czy warto?

Obecnie w ofertach biur podróżniczych, biją rekordy popularności egzotyczne wyjazdy sylwestrowe. Ma to głównie związek z atrakcjami, jakie czekają tam na przybyłych gości, ale nie tylko. Taką opcję wybierają z reguły ci, którzy mają dość zmiennej zimowej aury polskiej i pragną wreszcie odpocząć w luksusowych warunkach, ciesząc się piękną słoneczną pogodą. Jednym z częściej wybieranych kierunków jest Hiszpania – a ściślej mówiąc jedna z Wysp Balearskich – Majorka.

Gorący Sylwester dla gorących temperamentów

Tak najkrócej można zareklamować ofertę jaką jest Sylwester na Majorce. Wybierając się właśnie tam, aby pożegnać Stary Rok, podejmujemy bardzo dobrą decyzję, której z pewnością nie będziemy żałować…

Sylwester na Majorce to przede wszystkim liczne imprezy z muzyką na żywo. Odbywają się one nie tylko na ulicach miast, ale również w specjalnie przygotowanych na tę okazję pubach czy restauracjach. Możemy liczyć też wtedy na wyjątkowo smakowite menu okraszone sporą ilością wybornych alkoholi. Największy wybór barów, znajdziemy w miejscowości Palma, gdzie można bawić się naprawdę dobrze a przy tym bardzo głośno nawet do białego rana. Równie dobrze można zabawić się w miejscowościach: Palma Nova i Magaluf. Są to dwa, dość dobrze znane i popularne kurorty tętniące życiem towarzyskim. O dobrą zabawę w Sylwestra na Majorce, nie trudno również w miejscowości El Arenal. Zapewniają ją liczne bary, restauracje i puby, których tam nie brakuje.

Obchody Sylwestra na Majorce mogą nam uświetnić pokazy flamenco – charakterystycznego dla hiszpańskich landów tańca. Nowy Rok na Majorce to również noworoczne fiesty, odbywające się na dużych placach. Rozpoczynają się one ok. 23 godziny a kończą wczesnym rankiem.

Sylwestrowe szaleństwo na Majorce, to nie tylko imprezy do białego rana czy pokazy flamenco. Ta zimowa opcja wypoczynkowa, to także coś w sam raz dla osób aktywnych. Czekają na nich dobrze przygotowane ośrodki narciarskie. Trasy przygotowane dla amatorów śnieżnego szaleństwa, ciągną się tam dziesiątkami kilometrów, dostarczając przybywającym gościom wiele mocnych wrażeń. poza tym na wyspie znajdują się liczne specjalnie wydzielone trasy dla wytrawnych piechurów a także ścieżki rowerowe.

Z kolei miłośnicy eleganckich imprez sylwestrowych powinni udać się do miejscowości Playa de Illetas. Jest to bardzo elegancki kurort, słynący głównie z niewielkich ale bardzo luksusowych hoteli z prywatnymi plażami i szykownymi restauracjami.

Tak zwani romantycy również znajdą na Majorce w czasie noworocznym coś w sam raz dla siebie. Dla nich idealnym miejscem będzie Playa de Palma. O dobry nastrój gości, zadbają przytulne restauracje i bary, znajdujące się na Starówce.