Sylwester u wrót Sahary

Maroko to miejsce dość niezwykłe pod każdym niemal względem: cywilizacyjnym, kulturowym, krajobrazowym. Każdy, kto zdecyduje się na obchodzenie Nowego Roku w tym właśnie zakątku świata, z pewnością nie pożałuje swojej decyzji.

Maroko to kraj niezwykle barwny i obfitujący w wiele niespodzianek, z tego też względu nie dziwi fakt, że tak chętnie jest on odwiedzany przez rzesze turystów. Maroko SylwesterCoraz częściej Maroko pojawia się też na liście miejsc, w których polscy turyści (szczególnie ci, pasjonujący się podróżami w dalekie strony) lubią spędzać egzotycznego Sylwestra.

Sylwester w Maroku jest tak samo niezwykły jak i sam ten kraj. Otóż obchody tego święta dzielą się na dwie kategorie. Pierwsza to bardzo huczne i radosne witanie Nowego Roku, dostosowane do wymogów czy potrzeb Europejczyków. Druga to ciche lokalne obchody Nowego Roku, charakterystyczne dla danego obszaru Maroka.

Wiele biur podróży oferuje w ramach propozycji Sylwestra w Maroku ciekawe i atrakcyjne wycieczki objazdowe. Obejmują one, prócz uczestnictwa w imprezach sylwestrowych, także zwiedzanie najbardziej malowniczych zakątków Maroka. Wycieczki te pozwalają zapoznać się ze zróżnicowaniem kulturowym i cywilizacyjnym, ale nie tylko. Udając się na tego typu podróż, można też zaobserwować jak – dosłownie z kilometra na kilometr – zmienia się krajobraz a wraz z nim także i warunki pogodowe. Zakwaterowanie, jakie oferują biura, to przede wszystkim pustynne hotele i pensjonaty z basenami.

Sylwester w Maroku to przede wszystkim imprezy dla gości z pensjonatów i restauracji hotelowych. Wtedy na stole króluje specjalnie przygotowane odświętne menu a goście mogą spędzić miłe chwile, słuchając koncertów na żywo.

Poza tym, przed gośćmi czy turystami przybywającymi na Sylwestra do Maroka stoją otworem kluby nocne i wystawne restauracje. Tam zazwyczaj zabawa trwa po blady świt i jest ona organizowana specjalnie na potrzeby Europejczyków.

Turyści oczekujący Nowego Roku w Maroku mogą też brać udział w licznych imprezach, organizowanych przy hotelowych basenach. Wtedy przyjemność jest podwójna: można nie tylko pysznie się bawić, ale również odpocząć sycąc się prawdziwym marokańskim latem.

W tym czasie możemy też podziwiać puszczane kolorowe świetlne race.