Sylwester w stylu Bollywood

Indie – bajeczne, niepowtarzalne, barwne i tajemnicze, nie dziwi więc fakt, że tak wielu turystów i obieżyświatów chętnie wybiera się w tamte rejony, by „nakarmić zmysły” i odpocząć w wyjątkowo „egzotyczny” sposób. Ten magiczny zakątek świata warto również uwzględnić w swoich planach sylwestrowych.

Sylwester w Indiach – już samo to określenie napawa zdumieniem, gdyż jak wiadomo, Nowy Rok w tamtejszych obszarach uznawany jest za święto ruchome. Sylwester w IndiachNie jest też wtedy zbyt hucznie obchodzony. Mimo to, przedstawiciele krajów Półwyspu Indochińskiego nie chcą pozostawać z dala od europejskich wpływów. Dlatego też najbardziej reprezentacyjne miejsca w Indiach czekają w czasie ogólnoświatowych obchodów witania Nowego Roku na chętnych turystów.

Na spragnionych „egzotycznego powiewu noworocznego” gości czekają przede wszystkim takie zakątki jak: Delhi, Bombaj, Kalkuta, Goa, Dżajpur czy Agra. To właśnie w tych miejscach wpływy europejskie są najbardziej widoczne.  Sylwester w Indiach reklamowany jest przez biura podróży jako wycieczki objazdowe. Oznacza to w praktyce, że zostaniemy ulokowani w jednym z wygodnych tamtejszych hoteli, a biuro zadba o to, byśmy mogli zobaczyć (pozwiedzać) jak najwięcej niezwykłych miejsc.

 Pobyt w Indiach w czasie Sylwestra to okazja do ujrzenia na własne oczy, takich tamtejszych atrakcji turystycznych jak chociażby: największe na świecie kamienno – marmurowe obserwatorium astronomiczne Jai Singh w Dżajpurze; Czerwony Fort w Agrze czy chociażby Taj Mahal wpisany na listę 7 cudów świata. Poza tym można też wypocząć na jednej z licznych, przepięknych plaż. Pozostałe atrakcje, na jakie możemy liczyć, to również przejażdżka na słoniu, podróżowanie rowerowymi rykszami lub też skorzystanie z lokalnej indyjskiej kolei. Na gości czekają również hotelowe baseny oraz centra fitness i SPA, których w Indiach nie brakuje.

Sylwester w Indiach to również cieszący oko widok, jaki tworzą pięknie przystrajane domy. Najczęściej używa się w tym celu żywych wielobarwnych kwiatów. Możemy wziąć też udział w tamtejszym Festiwalu Świateł oraz licznych, odbywających się na ulicach miast, festiwalach uświetnionych barwnymi paradami, śmiechem, muzyką i ogólnie panującą atmosferą radości.

Pobyt w Indiach w czasie Sylwestra to także noworoczna zabawa. Tego typu imprezy odbywają się przede wszystkim w najbardziej elitarnych klubach muzycznych. Najwięcej koncertów odbywa się na terenie Bombaju. Każda z imprez sylwestrowych jest uświetniona występami na żywo. Biorą w nich udział gwiazdy bollywoodzkie, które uraczą gości swoimi popisami wokalno – tanecznymi. Barwne stroje oraz nienaganna figura gwiazd a do tego rytmiczna muzyka to coś, co sprawi, że zabawa noworoczna zyska jeszcze bardziej na swojej atrakcyjności.