Sylwester z dzieckiem nad morzem

Czy Sylwester z dzieckiem to dobry pomysł?

impreza-sylwestrowa-z-dziecmiJeszcze do niedawna mogło nam się wydawać, że opcja Sylwester z dzieckiem, to zupełnie nietrafione rozwiązanie. Po pierwsze: śpiące dzieciaki marudzą. Trzeba więc jak najprędzej położyć je spać. Pół biedy gdy impreza odbywa się w domu i mamy do tego odpowiednie miejsce. Gorzej kiedy wybraliśmy się w gości i położenie dziecka spać to dość kłopotliwa kwestia. Drugi problem: kiedy nawet uda nam się położyć malucha do łóżka to musimy zachowywać się wtedy odpowiednio cicho, by go nie obudzić, a to z pewnością nie poprawi nikomu nastrojów i nie wpłynie pozytywnie na przebieg całej imprezy. Jednakże dzisiaj zabawa sylwestrowa z dzieckiem nabrała zupełnie innego ‘wymiaru’…

Obecnie Sylwester z dziećmi coraz częściej figuruje jako jednak z ciekawszych ofert biur podróży oraz pensjonatów czy innych tego typu ośrodków wypoczynkowych. Powstała ona w odpowiedzi na coraz częściej pojawiające się zapytanie o wyjazdy rodzinne powiązane właśnie z zabawą sylwestrową. Organizatorzy tego typu imprez, przygotowują je ze szczególną starannością. Najczęściej jest program typu ‘2 w 1’. Oznacza to w praktyce, że w trakcie jednego Sylwestra odbywają się dwie równoległe imprezy. Jedna – przygotowana specjalnie dla dzieci, druga – dla ich opiekunów. Należy przy tym podkreślić, że nikt nikomu ‘nie wchodzi w drogę’. Rodzice bawią się na oddzielnej sali, podczas gdy ich dzieci pozostają pod opieką dobrze przygotowanego animatora w innych pomieszczeniach. Niekiedy nawet na innym piętrze. Zabawa dla dzieci jest najczęściej tak zorganizowana, by jednocześnie zapewnić milusińskim nocleg. W tym czasie ich opiekunowie, mogą pozwolić sobie na dłuższą i bardziej swobodną zabawę – nawet do białego rana. Inne rozwiązanie to tematyczne bale dla dzieci i rodziców. To rodzaj ‚łączonej’ imprezy sylwestrowej, przygotowanej zarówno z myślą o najstarszych jak i najmłodszych uczestnikach noworocznego szaleństwa.

 ‘Nadmorski’ Sylwester z dzieckiem w tle.

Jeśli zatem Twoim wyborem jest Sylwester z dzieckiem, to najlepszą opcją będzie wyjazd rodzinny nad morze. Dlaczego właśnie tam? Ponieważ morze – nawet to zimowe – to nie lada atrakcja dla każdego dziecka. Większość z nich wie doskonale jak wygląda nadmorska plaża latem. Ale które z dzieci może pochwalić się widokiem Bałtyku zimą? – z pewnością takich smyków nie ma zbyt wielu. Dlatego też morze zimą to spora ciekawostka dla nich. Warto skorzystać z takiej opcji, aby potem zapamiętać i wspominać ten radosny czas naprawdę miło i dobrze.

Dość ciekawą pod tym względem propozycją może być Sylwester nad morzem z dzieckiem odbywający się w Rewalu. To niewielka, malownicza nadmorska miejscowość wypoczynkowa, znajdująca się w województwie zachodniopomorskim na Pobrzeżu Szczecińskim. Mimo, iż Rewal to doskonałe miejsce na letni wypoczynek, to coraz więcej hoteli i pensjonatów (jak na przykład Bałtyk Resort) podejmuje się tego trudnego wyzwania jakim jest organizacja pobytu rodzinnego w połączeniu z imprezą sylwestrową. W trakcie trwania zabawy rodzice, mają do swojej dyspozycji restaurację a także lobby bar. W ramach ‘przygotowań’ do balu, mogą zaś skorzystać z takich atrakcji jak chociażby: masaże gorącymi kamieniami, masaż klasyczny czy gra w bilard. Z kolei na dzieciaki czeka  bal z atrakcjami oraz specjalny kącik zabaw.

Inna propozycja to z kolei Sylwester z dziećmi w Jastrzębiej Górze. Tutaj sporą atrakcją może okazać się tematyczny bal dla rodziców i ich dzieci zatytułowany African Night – afrykański Sylwester z zabawą dla dzieci. W programie imprezy przewidziano wiele ciekawych atrakcji typu pokaz gry na bębnie czy prezentacja tańców typowo afrykańskich. Poza tym w trakcie trwania zabawy przygotowano wiele konkursów i loterii z nagrodami a także liczne gry i zabawy. Na koniec imprezy odbywa się największy na całym Pomorzu pokaz sztucznych ogni. Do dyspozycji gości są zarówno smaczny poczęstunek jak i różnego rodzaju alkohole. Nie brak również napojów bezalkoholowych – to z myślą o najmłodszych gościach.