Niezapomniane sylwestrowe safari

Kenia, Uganda czy Etiopia to jedne z najbardziej egzotycznych i oddalonych od Polski zakątków świata. Doświadczeni globtroterzy wiedzą, że to właśnie okres noworoczny czyli między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem, jest najlepszym czasem na odwiedziny tych miejsc. Jest to także taka pora roku, w którym obszary te wyglądają i prezentują się najpiękniej, gdyż wszystko budzi się wówczas do życia: zarówno zwierzęta jak i cała niesamowita roślinność. Należy jednak pamiętać też o tym, że tereny o jakich mowa, to jednocześnie jedne z najbardziej nieprzewidywalnych pod względem warunków pogodowych obszary. Sylwester Safari w AfryceCzy zatem, pomysł, jakim jest Sylwester w Afryce, jest rzeczywiście dobry? Oczywiście, że tak, chociaż nie dla każdego.

Sylwester na afrykańskim lądzie to atrakcja turystyczna, która jest w stanie zadowolić przede wszystkim wszystkich tych, którzy są żądni przygód i spragnieni wyjątkowych wrażeń. Przyjezdni nie mogą raczej liczyć na luksusowe hotele czy wygodne pensjonaty. Zastępują je komfortowo wyposażone kempingi safari. Są to kompleksy specjalnie przygotowanych domków czy namiotów. Są one wyposażone w wygodne łóżka a na gości czeka smaczne menu, czyli owoce morza w różnym wydaniu. W domkach panuje prostota, ale zachwyca też czystość i schludność. Jest to swoisty komfort w wydaniu nieznanym nam, Europejczykom. Niemal każdy domek wyposażony jest też w coś na kształt ganku czy też tarasu. Można tam posiedzieć w spokoju i przyglądać się otaczającej przyrodzie.

Oferta sylwestrowa w Afryce obejmuje nie tylko obserwację przyrody z daleka. W programach niektórych biur podróży znajduje się też prawdziwe safari z polowaniem… aparatem fotograficznym czy kamerą zabranymi ze sobą. Najstarsze piaski pustyni, niezwykłe okazy zwierząt czy roślin i to wszystko widziane na własne oczy – to robi wrażenie i zapada w pamięci na długi czas. W innym przypadku prawdziwą atrakcją jest możliwość nurkowania oraz zwiedzania niektórych pięknych budowli znajdujących się na terenach odwiedzanych miast i miasteczek. Niekiedy można też wziąć udział w niezapomnianym rejsie specjalnymi łódkami po tamtejszych rzekach.

Za pobyt od 11 do 16 dni przyjdzie nam zapłacić – adekwatnie do stopnia wygody, jakiej będziemy oczekiwać – od 1700 do 5000 zł za osobę. W koszta wliczona jest między innymi usługa tamtejszego przewodnika, znającego na tyle dobrze nasz język, by móc swobodnie się z nim porozumieć.