Sylwestrowy manicure

Kobiece dłonie to obok fryzury bardzo ważny element damskiego wizerunku. Z tego też względu panie powinny wyjątkowo dbać o ich wygląd. Nie zawsze musi być to manicure, ale jeśli już się na niego zdecydujemy, to powinnyśmy dołożyć wszelkich starań, by został on wykonany jak najbardziej starannie. Musi też współgrać z kolorystyką stroju. Jeśli kobieta nie lubi malować paznokci, powinna pamiętać o tym, by były one zawsze czyste i równej długości. Warto też nadać im ładny, jednolity kształt.modny-manicure-sylwestrowy

Manicure codzienny różni się nieco od tego wykonywanego na specjalne okazje, takie jak chociażby wieczór sylwestrowy. Przede wszystkim wyjściowe malowanie paznokci pozwala na więcej luzu i swobody. Dotyczy to zarówno koloru lakieru jak i samego sposobu jego nakładania.

Sylwestrowy manicure można wykonać na kilka różnych sposobów. Pierwszy to klasycznie pomalowane paznokcie na jeden konkretny kolor. Do swojej dyspozycji mamy co prawda całą gamę barw, ale warto pamiętać, by kolor lakieru pasował do odcienia, w jakim jest nasza sukienka.  Sylwester to także okazja do tego, aby błyszczeć – dotyczy to również naszego manicure. Dlatego też najlepiej spisze się tu błyszczący lakier do paznokci. Tego typu kosmetyki dostępne są w różnych wariantach, jako typowe połyskujące masy oraz jako lakier z dodatkiem brokatu. Obydwie wersje będą prezentowały się na naszych dłoniach tej nocy wprost idealnie.

Inny trend szczególnie polecany w tym sezonie to manicure francuski. Jest to dość delikatny, a przy tym nadający elegancji naszym dłoniom sposób malowania paznokci. Cała płytka paznokcia powinna być pomalowana na jasno-beżowy lub różowy kolor. Końcówka paznokci powinna zaś zostać pomalowana przy pomocy kredowo – białego lakieru. Dla lepszego i trwalszego efektu należy nałożyć na koniec zabiegu specjalny bezbarwny utwardzacz. Jeśli kobieta chce zwrócić na siebie uwagę tej nocy, może też wykonać tak zwanych manicure francuski odwrotny czyli wykonany przy pomocy dwóch mocno kontrastujących ze sobą barw lakieru. Jeśli na przykład pomaluje ona paznokcie na czerwono, to ich końcówkę może podkreślić za pomocą fioletu; w przypadku, gdy decyduje się na kolor biały, końcówka musi być wykonana czarnym lakierem. Bardzo modnym sposobem malowania paznokci na Sylwestra jest manicure ozdobny, czyli wszelkiego rodzaju wzroki i zdobienia, które umieszczane są na podkładzie lakieru w jednym, konkretnym kolorze.

Jeśli kobieta ma zbyt krótkie paznokcie, lub nie bardzo zadbane, może też pokusić się o zawsze modne tipsy. Obecnie w sprzedaży dostępne są gotowe już ozdobne tipsy bądź też całe zestawy do ich wykonania.

Decydując się na manicure sylwestrowy – bez względu czy jest on naturalny czy też wybieramy ozdobne tipsy-  warto pamiętać o jednej, bardzo ważnej zasadzie. Mianowicie, im strojniejsza kreacja, tym mniej krzykliwy manicure.