Sylwester w czeskich Karkonoszach

Czechy – to miejsce, które tylko z pozoru ma niewiele do zaoferowania odwiedzającym go turystom z Polski. W rzeczywistości Czechy potrafią zaskoczyć swoim zróżnicowaniem krajobrazowym jak i licznymi, doskonale zachowanymi zabytkami. Malownicze doliny rzek, łagodne pagórki i przepiękne lasy doskonale korelują ze średniowiecznymi i gotyckimi zabytkami takimi jak katedry, zamki, opactwa. Jednakże to nie wszystko, co miejsce to ma do zaoferowania przybywającym tam gościom. Czechy to także jedne z piękniejszych gór czyli Karkonosze.

Karkonosze zimąOne także bardzo często figurują w biurach podróży jako oferty atrakcyjnych wyjazdów sylwestrowych.

Czeskie Karkonosze zapraszają na Sylwestra na przykład do luksusowego centrum wypoczynkowego Harrachov. Na jego terenie znajdują się między innymi dwa wyciągi krzesełkowe a także Muzeum Szkła oraz Muzeum Narciarstwa. Poza tym Sylwestra w czeskich Karkonoszach można też spędzić w położonej w ich sercu miejscowości o nazwie Spindleruv Mlyn. Usytuowane zostały w nim między innymi atrakcyjne stoki o bardzo zróżnicowanych stopniach trudności. Ich łączna długość to niemal 25 kilometrów. Wycieczki i w ogóle poruszanie się po tym terenie ułatwiają też kolejki linowe oraz wyciągi krzesełkowe na tak zwaną Przełęcz Karkonoską. Kursują tam również autobusy. Możemy tam też wjeżdżać samochodami, ale obowiązuje wtedy dużo wyższa dopłata, więc rzadko kto korzysta z tego ułatwienia.

Nowy Rok w czeskich Karkonoszach możemy też powitać w centrum turystycznym o nazwie Pec pod Snezkou. Ta malownicza miejscowośćznajduje się u stóp Śnieżki, na wysokości 769 m n.p.m. Jest to dość ciche i spokojne miejsce, liczące sobie niewielu ponad 500 mieszkańców. Na jej terenie znajdują się liczne szlaki turystyczne, ułatwiające wejście na sam szczyt Śnieżki, a także wyciąg krzesełkowy – przeznaczony dla osób mniej aktywnych, ale również spragnionych pięknych widoków i silnych wrażeń. W ten malowniczy krajobraz wpisują się głównie łagodne wzniesienia pokryte łąkami i lasami. Na gości, którzy decydują się na pożegnanie Starego i powitanie Nowego Roku w czeskich Karkonoszach, czeka również osada Jablonec, w której znajduje się warty obejrzenia zabytkowy barokowy kościół św. Prokopa oraz ośrodek narciarski Rokytnice nad Jizerou określany jako jedno z bardziej znaczących centrów narciarstwa alpejskiego.

Pensjonaty czekające na przyjezdnych gości przygotowały ponadto dla wszystkich swoich gości bale z muzyką mechaniczną oraz specjalnym sylwestrowym menu. W niektórych miejscach kultywuje się wspólne składanie sobie życzeń noworocznych na zewnątrz budynków, co tylko podgrzewa atmosferę i zachęca do wspólnej zabawy.

Oferta Sylwestra w czeskich Karkonoszach obejmuje najczęściej pobyty 3-4 dniowe.