Niezapomniany Sylwester w Bieszczadach

Bieszczady to jedne z piękniejszych i wartych odwiedzenia góry w Polsce. Ci, którzy decydują się na ofertę Sylwester w Bieszczadach, mogą być przygotowani na wiele ciekawych atrakcji. Jest to bowiem wyjazd dla wszystkich tych, którzy pragną wyruszyć na spotkanie przygodzie oraz przyjrzeć się z bliska naprawdę dzikiej i tajemniczej przyrodzie bieszczadzkiej.

Sylwester w Bieszczadach to również gwarancja dość niskich kosztów za wynajęcie wybranego przez siebie miejsca noclegowego.zima w bieszczadach

Niezapomniany Sylwester w Bieszczadach to przede wszystkim dobrze przygotowana baza noclegowa. Wchodzą w jej obszar zarówno domki letniskowe i kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne a także schroniska. Wszystkie te miejsca są dobrze przygotowane do podjęcia sylwestrowych gości, zamierzających oderwać się od miastowego gwaru by spędzić kilka dni w otoczeniu malowniczego krajobrazu i czystego, górskiego powietrza. Domki oraz kwatery prywatne zapewniają nam bardziej kameralnego Sylwestra. Najczęściej zlokalizowane są one w malowniczych i zapewniających jednocześnie dość intymną atmosferę obszarach Bieszczad.

Podobne warunki oferuje nam bieszczadzka agroturystyka. Większość budynków przeznaczonych na ten cel przypomina wyposażeniem luksusowe pensjonaty i domy wypoczynkowe. Zarządzający nimi bardzo często organizują w ramach obchodów pożegnania Starego i powitania Nowego Roku atrakcyjne kuligi, których punktem kulimancyjnym jest wspólne ognisko ze smacznym jedzeniem i muzyką na żywo. Schroniska bieszczadzkie to z kolei świetna oferta dla osób, które lubią spędzać czas wolny wśród znajomych i przyjaciół oraz dla tych, którzy chętnie poznają nowe osoby. Schroniska oferują swoim gościom między innymi wspólną zabawę sylwestrową.

Bieszczady jako pomysł na Sylwestra to nie tylko zabawa w doborowym towarzystwie. To także bardzo ciekawa oferta wycieczek górskich, które możemy dopasować do swoich potrzeb i wymagań. Osoby, które lubią się zmęczyć a do tego nie przeszkadza im tłum pozostałych turystów, mogą udać się do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, który oferuje liczne szlaki turystyczne o zróżnicowanym stopniu ich trudności. Są to głównie trasy wypełnione licznymi dość forsownymi podejściami.

Tak samo wiele wrażeń dostarczą nam wędrówki połoninami poprzez najwyższe szczyty Bieszczad Zachodnich. Bardziej „intymne” obcowanie z dziką naturą i przyrodą zapewni nam z kolei dolina górnego Sanu. Atrakcje, jakie tam na nas czekają to między innymi: imponujący widok, jakim jest pas torfowisk wysokich, legendarny grób hrabiny a także ślady bytności dzikiej zwierzyny. Przy odrobinie szczęścia można ujrzeć na przejrzystym niebie lot orła przedniego.

Wiele niezapomnianych widoków zapewni nam również zapuszczenie się w Bieszczady słowackie. Tam czeka na amatorów zwiedzania kilka drewnianych zabytkowych cerkwi. Sylwester w Bieszczadach to również zaproszenie do takich ciekawych miejsc jak: Baligród – znajduje się tam między innymi bastion wojsk i milicji UPA; Jabłonki – miejsce śmierci generała Świerczewskiego oraz Komańcza z legendarnym klasztorem sióstr Nazaretanek, gdzie kiedyś przebywał w odosobnieniu prymas Wyszyński. Nie jest to jednak jeszcze pełna oferta sylwestrowa. Otóż Sylwester w Bieszczadach to również dobra okazja do rodzinnego wypoczynku. Rodziny z dziećmi mogą liczyć na to, że dobrze przygotowani animatorzy wypełnią czas wolny ich pociech, organizując dla nich rajdy konne, kuligi oraz wiele innych lokalnych atrakcji.