Sylwester na Riwierze Tureckiej

Propozycja biur podróży zatytułowana Sylwester w Turcji figuruje jako niezapomniany egzotyczny Sylwester – bal plus zwiedzanie i do tego luksusowe apartamenty. Brzmi zachęcająco, prawda? Spójrzmy zatem, na jakie atrakcje turystyczne możemy liczyć, wybierając Turcję jako cel naszego sylwestrowego szaleństwa.

Oferta Sylwester w Turcji obejmuje zazwyczaj wyjazd tygodniowy, za który przyjdzie nam zapłacić od 1600 do 2000zł za osobę.Sylwester Turcja

Miejsca, w które warto się udać to Stambuł (właściwie Istambuł) oraz Riwiera Turecka. To, co powinno zwrócić naszą uwagę to fakt, że każde z tych miejsc oferuje nam zupełnie inne atrakcje. Na przykład, jeśli nasz wybór padnie na Stambuł, możemy liczyć nie tylko na bardzo ciekawe i imponujące widoki, jakie będzie przed nam ukazywał ten jeden z piękniejszych obszarów Turcji. Największą atrakcją jest tu zabawa sylwestrowa zorganizowana jako rejs statkiem po wodach Bosforu. Smaczku imprezie tej będą nadawały orientalne rytmy oraz show, w którym główną atrakcją będzie taniec brzucha. W menu sylwestrowym będziemy mogli znaleźć między innymi smaczne lokalne potrawy jak i pyszne miejscowe napoje alkoholowe. Osoby, które stronią od trunków, również znajdą coś dla siebie, gdyż bufet jest tak przygotowany, by znalazły się na nim również napoje bezalkoholowe. Jednakże to nie wszystkie atrakcje.

Będąc w Istambule nie sposób ominąć takie ciekawe atrakcje turystyczne jak rzymski Hipodrom, Błękitny Meczet, Hagia Sophia oraz miejscowy skarbiec, w którym znajduje się niezliczona ilość osmańskich klejnotów i metali szlachetnych. Koniecznie trzeba też udać się do Safranbolu – jest to najpiękniejszy tamtejszy kurort nad Morzem Czarnym, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i przyrodniczego UNESCO.

Riwiera Turecka to z kolei propozycja dla osób lubiących i ceniących sobie przede wszystkim wygodę i luksus. Tego im nie zabraknie z pewnością. Amfiteatr, baseny kryte z podgrzewaną wodą oraz materace i leżaki do wynajęcia to tylko niektóre z propozycji czekające na osoby, które wybiorą Riwierę na miejsce swojej sylwestrowej podróży. Prócz tego możemy też skorzystać z takich atrakcji jak: tenis stołowy, kort tenisowy, darts (znane u nas jako rzutki), boccia (rzut bilą) oraz łaźnia turecka. Punktem kulminacyjnym jest tu oczywiście bardzo wystawna kolacja sylwestrowa, przygotowana specjalnie na potrzeby przybyłych gości. Sporą atrakcją jest również przepiękna piaszczysta plaża.