Sylwester na alpejskim stoku

Alpy to jedne z piękniejszych gór na świecie. Widok ośnieżonych szczytów alpejskich potrafi zrobić wrażenie na niejednej osobie. Nic więc dziwnego, że to właśnie one znajdują się na liście jednych z najczęściej wybieranych miejsc na urlopowe wojaże. Od pewnego czasu stały się one również dość atrakcyjnym miejscem na pożegnanie Starego i powitanie Nowego Roku.

Sylwester w Alpach to nie lada gratka przede wszystkim dla tych, którzy lubią aktywne spędzanie czasu wolnego. Sylwester AlpyTo na nich czekają alpejskie ośnieżone stoki, ale nie tylko. Sylwester w Alpach to przede wszystkim nowoczesne ośrodki narciarskie, w obrębie których znajdują się atrakcyjne widokowo wyciągi oraz specjalne nartostrady, różniące się między sobą stopniem trudności w ich pokonywaniu. Poza tym turyści mogą też skorzystać z odkrytych basenów wypełnionych wodą termalną, saun i łaźni parowych oraz ze specjalnych zjeżdżalni. Sylwester w Alpach to także liczne atrakcje turystyczne. Wśród nich należy wymienić między innymi Lodowiec Mölltaler Gletscher. Co w nim takiego niezwykłego? Otóż pod nazwą tą kryje się najdłuższa górska kolejka tunelowa na świecie. Jej długość to 4796 m. Tunel prowadzi na specjalnie przygotowany dla spragnionych wrażeń obszar, na którym znajdują się liczne nartostrady zróżnicowane pod kątem stopnia ich trudności. W tym samym miejscu znajduje się też specjalny funpark, w którym można uprawiać snowboard (można też się go dopiero uczyć).

Mimo, iż alpejski Sylwester kojarzy się przede wszystkim z aktywnością, nie brak tam również propozycji dla osób, które szukają jak najatrakcyjniejszego sposobu pożegnania Starego Roku z dala od swojego miejsca zamieszkania. To właśnie na nich czekają między innymi wyjątkowe kuligi. Odbywają się one nocą i towarzyszy im światło pochodni, dobra zabawa i wiele pozytywnych emocji. Każda z tego typu „przejażdżek” kończy się zawsze wspólnym biesiadowaniem z grzanym piwem i innymi smakowitościami w tle. Alpejski Sylwester to również możliwość skorzystania z licznych form relaksu od zabiegów odnowy biologicznej po kąpiele w basenach przyhotelowych.

Sam Sylwester w Alpach również daje wiele możliwości. Przed przybyłymi gosćmi stoją otworem eleganckie i wytworne restauracje, jak i bardziej „swojskie” lokale z dobrą muzyką (na żywo lub z udziałem DJ-ów) i smacznym jedzeniem. Bardziej spragnieni przygód mogą udać się na wspólną podróż na jeden ze szczytów Alp. Celem wyprawy jest… wzniesienie toastu za miniony Rok, uczestnictwo w bajecznym pokazie sztucznych ogni oraz… zjazd sankami na sam dół (jako droga powrotna).

To, co zwróci zapewne uwagę wszystkich, którzy poszukują miejsca na niezwykłego Sylwestra, to cena, która wbrew temu, co mogłoby się wydawać, jest dość przystępna. Koszt tygodniowego pobytu w Alpach za jedną osobę waha się między 1000 a 1200 zł.