Modna biżuteria na Sylwestra i karnawał

W kreacji sylwestrowej szalenie istotną rolę pełnią wszelkiego rodzaju dodatki. Mowa tu nie tylko o makijażu czy fryzurze. Dla podkreślenia piękna sylwestrowego stroju bardzo ważna jest odpowiednio dobrana biżuteria.

Jak wiadomo, noc sylwestrowa to niepowtarzalna okazja do tego, by lśnić i zaszaleć. Zasada ta dotyczy również biżuteryjnych dodatków.modna-biżuteria-na-imprezę-sylwestrową Ich bogata gama sprawia, że wiele z nas – kobiet, przeżywa poważny dylemat: jaka biżuteria pasuje na Sylwestra najbardziej? Jaka powinna ona być? Z jakich elementów się składać? I jak się ją dobiera? Są to ważne pytania, gdyż niewłaściwie dopasowana do reszty stroju biżuteria może popsuć cały efekt, jaki chciałyśmy uzyskać.

Po pierwsze wybierając biżuterię na Sylwestra musimy pamiętać, by kolorystycznie pasowała ona do reszty kreacji.  Po drugie powinnyśmy kierować się zasadą, im bogatsza i szykowniejsza suknia, tym delikatniejsza biżuteria i na odwrót: im skromniejszy strój sylwestrowy, tym bardziej krzykliwa biżuteria. Trzecia ważna zasada doboru biżuterii sylwestrowej dotyczy niezbyt dużej jej ilości. Pamiętajmy, że w Sylwestra mamy błyszczeć, a nie wystawiać się na pośmiewisko. I rzecz najważniejsza: biżuterię dobieramy starannie do kreacji – nie na odwrót (!).

Wiedząc już, jak dobiera się prawidłowo biżuterię do naszej sylwestrowej kreacji, warto zwrócić uwagę na to, jaka ona powinna być. Otóż na sezon 2011/2012 polecana jest biżuteria w stylu glamour. Jej cechy charakterystyczne to wyrafinowany smak i styl oraz swego rodzaju uniwersalizm. W jej skład wchodzą: efektowne kolczyki i bransoletki, broszki, naszyjniki z różnego rodzaju mniej lub bardziej wymyślnymi przywieszkami.  Mile widziane są tu pawie pióra, kryształy, oszlifowane kamienie. Królujące barwy to purpura, fuksja, szmaragd.

Wiodąca prym biżuteria sylwestrowa powinna być również duża i skupiająca uwagę innych. Może być ona również wykonana ze skóry, złota, srebra, tytanu, miedzi czy innego metalu. Tegorocznym hitem sezonu są przede wszystkim duże kolie, które idealnie komponują się z prostymi kreacjami. Równie ciekawie zaprezentujemy się z dwiema lub kilkoma bransoletami na jednej ręce, z pewnością będą one stanowiły niebanalny dodatek do naszej kreacji.

O wiele mniej kłopotów mają z doborem biżuterii mężczyźni. Nie mamy tu na myśli oczywiście kolczyków czy innych tego typu świecidełek. Otóż w przypadku panów najlepiej sprawdzą się w czasie sylwestrowych szaleństw: ciekawa spinka do krawatu lub mankietów oraz efektowny, rzucający się w oczy sygnet lub zegarek.