Nowy Rok pod wieżą Eiffla

Jeśli chcemy przeżyć naprawdę szałowego i niezapomnianego Sylwestra to powinniśmy skorzystać z opcji Sylwester w Paryżu. Biura podróży przygotowały pod tym kątem szereg zróżnicowanych ofert, tak by każdy mógł znaleźć tam coś najodpowiedniejszego dla siebie.

Mimo, iż Paryż kojarzy się nam z luksusem, przepychem i absolutną wygodą, to ceny jakie proponują nam biura organizujące wyjazd sylwestrowy właśnie tam, nie są zbyt wysokie. Paryż SylwesterW przypadku, gdy oferta dotyczy jednej osoby, koszt waha się między 600 a 800zł. Kiedy w grę wchodzi zaś para, wówczas koszt ten wzrasta do 1500zł za obie osoby. Wyjazdy sylwestrowe obejmują najczęściej 4 dni.

Pobyt we Francji w czasie Sylwestra to przede wszystkim zwiedzanie oraz możliwość skosztowania specjałów tamtejszej kuchni. Przebywając w Paryżu nie sposób nie odwiedzić takich miejsc jak Luwr (jedno z największych obecnie muzeów sztuki na świecie) oraz przepiękny plac, na jakim znajduje się kompleks budynków, wchodzących w skład muzeum. Poza tym warto też zobaczyć na własne oczy takie zabytkowe budowle jak: legendarna i okazała Katedra Notre Dame, pałac wersalski mieszczący się na przedmieściach Paryża, klasycystyczny Panteon. Sporo wrażeń może nam też dostarczyć wizyta w takich miejscach jak: Centrum Pompidou z centralną biblioteką paryską i muzeum sztuki współczesnej czy Pole Marsowe, czyli przepiękny kompleks ogrodów paryskich, znajdujących się między Wieżą Eiffla a budynkiem Szkoły Wojskowej. Na zwiedzających Paryż w czasie sylwestrowego pobytu czekają również Plac Piqalle (ze swoją przebogatą ofertą domów i usług erotycznych) oraz słynny teatr Moulin Rouge (oferujący równie ciekawą i nietuzinkową rozrywkę). Na miłośników zakupów czeka też między innymi tak zwana Dzielnica Hal  (Les Halles) z licznymi punktami handlowymi.

Oczywiście nie możemy też zapomnieć, o odwiedzeniu wizytówki Paryża, którą jest imponująca swoimi gabarytami, przede wszystkim wysokością wieża Eiffla. Chcąc jednak, naprawdę „rozsmakować się” w Paryżu, koniecznie udajmy się na wieczorny spacer ulicami miasta. Wrażenia, jakie na nas wywrze, pozostaną w naszej pamięci na długie lata.

Oczywiście Sylwester w Paryżu to nie tylko samo zwiedzanie, chociaż to właśnie ono stanowi największą atrakcję w tym czasie. Pożegnanie Starego i powitanie Nowego Roku w Paryżu to również uczestnictwo w szampańskiej zabawie z pokazem sztucznych ogni, odbywającej się na Polach Elizejskich tuż pod wieżą Eiffla. Na przybyłych gości czekają również liczne restauracje także i te hotelowe, z przygotowanym specjalnie na tą uroczystość menu. Niezapomnianą atmosferę stworzy dla nas muzyka francuska. W pozostałych lokalach typu kluby nocne, muzyczne czy puby, będzie zaś królowała muzyka współczesna elektroniczna. Dobrej zabawie nie będzie końca…