Pełen atrakcji Sylwester w Beskidzie Sądeckim

Krajobraz Beskidu Sądeckiego urzeka swoją malowniczością a atmosfera unosząca się w powietrzu wycisza i uspakaja. Nic więc dziwnego, że to właśnie ten obszar górski uznawany jest przez wytrawnych miłośników turystyki górskiej za jeden z najpiękniejszych.

Poszukując zatem atrakcyjnych ofert typu Sylwester w górach, warto zainteresować się i tym wyjątkowym miejscem.

Beskid Sądecki jest pasmem górskim leżącym w obrębie Karpat Zachodnich i należących do Beskidów Zachodnich. Sylwester Beskid SądeckiOferuje on wszystkim przybyłym masę pozytywnych emocji oraz garść niezapomnianych wrażeń i przeżyć.

Na jego terenie mieszczą się między innymi najbardziej znane ośrodki lecznicze i wypoczynkowe takie jak: Krynica – Zdrój, Piwniczna – Zdrój, Szczawnica. To także one najczęściej zapraszają turystów na udanego i niezapomnianego Sylwestra, oferując mu to, co najlepsze. Krynica – Zdrój zaprasza wszystkich przybyłych na niesamowite i okraszone dobrym humorem kuligi. Poza tym jej sporą atrakcją jest też kolej linowa, przebiegająca przez malowniczy Park Zdrojowy. Amatorzy aktywności ruchowej mogą z kolei skorzystać ze ścieżek zdrowia lub też udać się na wycieczkę górską na Górę Parkową. To także na nich czekają takie atrakcje jak: szkółki narciarskie i snowboardowe oraz gotowe trasy zjazdowe. Krynica – Zdrój zaprasza również na przejażdżkę nowoczesną koleją gondolową.

Piwniczna Zdrój to przede wszystkim liczne, o zróżnicowanym stopniu trudności szlaki turystyczne, które są odpowiedzią na potrzeby wszystkich amatorów pieszej turystyki górskiej. Poza tym Piwniczna oferuje swoim gościom wyciągi narciarskie o zróżnicowanej długości i szybkości (najdłuższe podwójne orczyki przeznaczone są dla zaawansowanych narciarzy; nieco krótsze i wolniejsze z przeznaczeniem dla średnio – zaawansowanych oraz najwolniejsze i najkrótsze idealne dla początkujących), imponujące nartostrady oraz atrakcyjne trasy zjazdowe łatwe i średniotrudne. Poza tym, znajdują się na jej terenie szkółki narciarskie, co z kolei sprzyja wszystkim tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górami i śnieżnym szaleństwem.

Oferta Szczawnicy to głównie atrakcyjne szlaki i trasy turystyczne, idealne dla wszystkich amatorów pieszej turystyki górskiej. Na jej terenie znajdują się również gotowe trasy narciarskie oraz miejsca idealne do uprawiania jak i do nauki snowboardu.

Sylwester w Beskidzie Sądeckim to także bardzo pomysłowo organizowane imprezy sylwestrowe. Ich program obejmuje najczęściej biesiadę w miejscowej karczmie z muzyką na żywo, którą wykonuje zazwyczaj lokalna kapela lub orkiestra; kulig z licznymi atrakcjami; wieczory taneczne (często tematyczne) z nauką lokalnych tańców; a na zakończenie ognisko z tradycyjnymi życzeniami noworocznymi.

Niektóre ośrodki oferują gościom także pobyty rodzinne, co oznacza, że na Sylwestrze mogą zjawić się również rodzice z dziećmi. Dla maluchów są przygotowywane specjalne bale przebierańców oraz liczne zajęcia, prowadzone przez animatorów.