Nowy Rok pod karaibskim słońcem

Moda na nietypowe spędzanie Sylwestra przybiera na sile. Wciąż pojawiają się coraz to nowe pomysły na to, gdzie i w jakich niesamowitych warunkach można przywitać Nowy a pożegnać Stary Rok. Jednym z takich bardziej oryginalnych pomysłów może być Sylwester na Karaibach. Wszystko, co z nim związane, jest niezwykłe i gwarantuje doskonałe samopoczucie oraz niezapomniane wrażenia na długi czas.

Karaiby śmiało można określić mianem Krainy Nigdy Niezachodzącego Słońca. Dlaczego? Karaiby SylwesterPonieważ promienie słoneczne w tym zakątku świata towarzyszą ludziom niemal 13 godzin nieustannie (!). Zatem Karaiby to wymarzone miejsce dla wszystkich tych, którzy kochają ciepło i nie chcą się z nim rozstawać także zimą. Wybierając opcję karaibski Sylwester mogą na dłuższy czas, rozsmakować się w letnim klimacie w środku zimy. Średnia temperatura na Karaibach wynosi 270 C, a jej wahania w ciągu dnia są nieznaczne.

Nie tylko klimat jest tu niezwykle sprzyjający i zachęcający do sylwestrowego szaleństwa. Sylwester na Karaibach to synonim doskonałej zabawy na najwyższym poziomie. Jest to spowodowane faktem, że okres pożegnania Starego i powitania Nowego Roku przez lokalną ludność to czas wyjątkowo radosny. Towarzyszą mu przede wszystkim liczne koncerty wokalistów rockowych. Są one w ofercie niemal każdego klubu i restauracji, zarówno tych publicznych jak i prywatnych: hotelowych czy w pensjonatach. Karaiby rozpoczynają świętowanie sylwestrowe już od Wigilii Bożego Narodzenia. Jest to więc jedna wielka impreza masowa, która trwa aż do powitania Nowego Roku. W tym czasie na wyspach odbywają się liczne festyny, a plaże wypełnione są po brzegi spragnionymi dobrej zabawy ludźmi, najwięcej jest oczywiście turystów.  Szampan, muzyka, taniec, specjalna kolacja to także oferta sylwestrowa skierowana do gości, którzy przybywają na Karaiby, by tam powitać Nowy Rok.

Ogromnym zainteresowaniem wśród chcących spędzić ostatnie dni Starego Roku na Karaibach, cieszą się specjalnie organizowane na tą okoliczność rejsy. Wody wysp karaibskich są wówczas najbardziej obleganymi obszarami. Średni czas trwania takiego rejsu to 14 dni. W czasie jego trwania turyści mogą skorzystać z takich atrakcji jak nurkowanie w czystych wodach wysp karaibskich w towarzystwie morskich żółwi i egzotycznych ryb. Rejs sylwestrowy po Karaibach to także okazja do podziwiania piękna tamtejszej przyrody. Na malowniczy i niepowtarzalny krajobraz Karaibów składają się: tropikalna zieleń bujnych lasów, czynne wulkany, przepiękne wodospady. Nocą zaś Karaiby zapraszają na pełną rozrywki na najwyższym poziomie podróż po miejscowych klubach, barach czy restauracjach. Można tam skosztować lokalnych potraw, na które składają się głównie ryby oraz owoce morza w bardzo różnym wydaniu.