Aktywny sylwester na Mazurach

Nie dla każdego z nas Sylwester oznacza to samo. Jest to spowodowane faktem, że każdy z nas lubi inny rodzaj rozrywki. Z tego też względu wybierając miejsce na Sylwestra, kierujemy się przede wszystkim swoimi preferencjami oraz tym, co kto z nas najbardziej lubi – chodzi tu oczywiście o formy spędzania czasu wolnego.

Biura podróży zdają sobie z tego sprawę. Budują więc tak swoje oferty, by każdy z nas znalazł tę, która najbardziej będzie odpowiadała jego potrzebom czy upodobaniom.

Jednąiceboard Mazury Sylwester z nich jest aktywny Sylwester na Mazurach. Propozycja ta jest skierowana do wszystkich tych, którzy preferują tak zwany aktywny wypoczynek.

Mimo iż Mazury kojarzą nam się przede wszystkim z letnim wypoczynkiem, to również zimą możemy tam spędzić ciekawie a nawet dość intensywnie czas wolny. Osoby, które zdecydują się na powitanie Nowego i pożegnanie Starego Roku w mazurskich miejscowościach, z pewnością nie pożałują swojego wyboru. Na wszystkich przybyłych oczekuje wiele takich atrakcji jak przejażdżki konne nad brzegiem zamarzniętego jeziora, ale to nie wszystko. Dla spragnionych aktywności także zimą gości Mazury mają wiele specjalnie przygotowanych na ten okres propozycji. Warto z nich skorzystać chociażby po to, aby przekonać się, że Mazury mogą być również atrakcyjne zimą. Dobrze przygotowany pod tym względem wydaje się być między innymi Augustów. Oferuje on swoim gościom spore obszary, idealne i specjalnie przygotowane do uprawiania biegów narciarskich. Poza tym można tam też pozjeżdżać na nartach lub na deskach skateboardowych. Jest to możliwe dzięki specjalnie dośnieżanym na ten okres czasu stokom górskim.

Wielu wrażeń dostarczyć może z pewnością nurkowanie pod lodem. Dobrą formą rozrywki sylwestrowej (ale dedykowanej tym najbardziej cierpliwym) może okazać się też wędkowanie na zamarzniętych wodach jeziora.  Z pewnością wielu pozytywnych wrażeń dostarczy nam kulig lub przejażdżka bryczką po pokrytych śniegiem i lodem mazurskich terenach. Poza tym takie mazurskie miejscowości jak Giżycko oraz Mikołajki zachęcają też do skorzystania z takiej atrakcji jak zimowe żeglowanie czyli tak zwane bojery (niewielkie ślizgi lodowe). Każdy z gości otrzymuje do swojej dyspozycji bojer, którym zarządza jak zechce.  Bojery są jedno- lub dwuosobowe. Dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tego typu aktywnością, przewidywane są specjalne kursy. Podobnie wiele atrakcji może dostarczyć tak zwany iceboard czyli surfowanie po zamarzniętych wodach jeziora. Wiele radości i niesamowitych wrażeń może też dostarczyć zimowy spływ kajakowy.

Dużo pozytywnych wrażeń dostarczą nam z pewnością mniej ekstremalne atrakcje takie jak łyżwy i sanki, które można oczywiście wypożyczyć. Sam Sylwester to także dość atrakcyjnie zorganizowany czas. Wypełnia go nie tylko huczna zabawa do białego rana oraz smaczne menu z lokalnymi specjałami. Sporą atrakcją jest pokaz sztucznych ogni, organizowany nad brzegiem zamarzniętego jeziora: widok pozostaje w naszych wspomnieniach na naprawdę długi czas.