Girlandy kwiatów, hawajskie cygara, salsa i… Sylwester!

 Pomysłów na to, gdzie spędzić Sylwestra w sposób nietuzinkowy nie brakuje. Wciąż najchętniej odwiedzamy w tym czasie różne kraje egzotyczne, licząc na udaną  i niezapomnianą zabawę. Jednym z takich zakątków, które naprawdę warto ująć w swoich planach sylwestrowych, jest Kuba, na której Sylwester świętowany jest wyjątkowo hucznie, a najbardziej obleganym – zarówno przez miejscowych jak i przez turystów – miejscem jest wówczas Hawana.

Kuba SylwesterSylwester na Kubie to dni wypełnione muzyką (oczywiście na żywo), tańcem (słynna kubańska salsa i rumba), głośnym śpiewem, piwem i rumem. To dzięki nim możliwe jest wywołanie niepowtarzalnej atmosfery. Poza tym należy podkreślić, że Sylwester w tym właśnie zakątku świata, jest ważnym elementem bogatego nocnego życia Kuby.

Jedną z atrakcji czekających nas na Kubie w czasie Sylwestra to pieczona na ogniu świnia. Do potrawy podaje się przede wszystkim, smaczny kubański rum. W zależności od tego, gdzie był on wyprodukowany, może nas nieco osłabić jego moc. Poza tym możemy zaobserwować jak tutejsza ludność wylewa o 12-ej w nocy wiadra z wodą. Dlaczego? Ponieważ Kubańczycy wierzą, że w ten właśnie sposób pozbywają się złych duchów.

Na wszystkich przybyłych na Sylwestra czekają także miejscowe hotele. W nich odbywa się zawsze uroczyste przyjęcie dla wszystkich gości. Nie obywa się wtedy także bez pokazu sztucznych ogni.

Turyści mogą też wybrać się do specjalnie dla nich przygotowanych klubów czy restauracji. Tam też mają wtedy okazję bawić się razem z Kubańczykami, czyli posmakować nieco ich kultury i poznać sposób bycia.

Niekiedy sporą atrakcją dla przybyłych gości są darmowe koncerty odbywające się na ulicach miasta jak i w samym jego centrum. Nic tak nie cieszy, jak zabawa przy muzyce na żywo – tym bardziej, że kubańskie rytmy charakteryzuje niezwykła energia i żywiołowość.

Sylwestrowy pobyt na Kubie może nam też uświetnić zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych jak i przyłączenie się do wycieczek w takie miejsca jak: Mexico City, Acapulco, Hawana, Trinidad, Santa Clara, Varadero. Te trzy ostatnie miejsca są godne uwagi przede wszystkim, dlatego, że wiążą się mocno z historią Kuby.

Należy jeszcze dodać, że Sylwester na Kubie to naprawdę świetny pomysł i wiele okazji do zabawy aż po blady świt, gdyż impreza ta wpisuje się w trwający tam Karnawał.