Gorący Sylwester w rytmie samby

Brazylia to chyba jeden z najbarwniejszych zakątków świata w czasie sylwestrowych szaleństw. Nic więc dziwnego, że coraz chętniej i częściej wybieramy się na Sylwestra właśnie tam.  Miejscem, które koniecznie chcemy odwiedzić w tym właśnie czasie, jest tętniące życiem, muzyką i mieniące się wszystkimi kolorami tęczy Rio de Janeiro.

Prawdziwie bajeczna impreza sylwestrowa to taka, w której o naprawdę dobrą zabawę nietrudno. Brazylia SylwesterJeśli więc zależy nam na jak najhuczniejszym powitaniu Nowego Roku, to najodpowiedniejszym miejscem będzie dla nas właśnie gorąca Brazylia. Impreza będzie trwała całą noc, a atrakcji z pewnością nie zabraknie. Zabawa rozpocznie się już o godzinie 20:00. Jak co roku, tradycyjnie odbędzie się ona na jednej z bardziej reprezentacyjnych plaż brazylijskich –  Copacabanie. Plaża znajduje się w Rio de Janeiro – i to właśnie ono jest głównym celem sylwestrowych podróży i odwiedzin turystycznych.

Główną atrakcją dla wszystkich przybyłych na Sylwestra do Brazylii jest wyjątkowy pokaz sztucznych ogni. Co w nim takiego niezwykłego? Otóż wystrzeliwanie rac z mieniącymi się różnymi kolorami ogniami jest zsynchronizowane z odtwarzaną muzyką. Sztuczne ognie będą wystrzeliwane z tratew znajdujących się na oceanie. W czasie trwania imprezy na gości czekają też: szampan, piwo oraz smaczne mięso z grilla. Sylwester w Brazylii to również: gorące rytmy porywające nas do tańca czyli samba oraz brazylijski rock – muzyka puszczana jest zazwyczaj z kilkunastu głośników rozmieszczonych na przestrzeni kilku kilometrów, korowody barwnych pióropuszy i innych ciekawych strojów, błękitna toń oceanu a wszystko to w scenerii barwnej egzotyki. Nie bez znaczenia jest tu także specjalnie wyreżyserowana gra świateł, cieni i barw. Dość oryginalnym dodatkiem do wystrzałowej zabawy jest także latynoskie menu, wśród którego prócz grillowanego mięsa, można znieść też takie potrawy jak na przykład: grillowany ananas z musem zabaione i brandy, mus czekoladowy z brandy i wiórkami kokosowymi czy szynka pieczona w pomarańczach.

Sylwester w Brazylii to także świetna okazja, do zapoznania się z tamtejszymi zwyczajami. Według nich, zanim rozpocznie się huczne pożegnanie Starego i przywitanie Nowego Roku, należy złożyć ofiarę bogini morza Yemanyi. Z tego też względu na wszystkich plażach brazylijskich na dzień przed Sylwestrem można spotkać tysiące mieszkańców, którzy wrzucają do oceanu białe kwiaty lub małe łódeczki z darami dla bogini. Tutejsi uważają, że w ten sposób zapewnią sobie pomyślność w Nowym Roku.

Przybywający na Copacabanie w tę wyjątkową sylwestrową noc, mogą nie tylko bawić się wspólnie z miejscową ludnością i zapoznawać się z tamtejszą obrzędowością. Tradycyjnie w czasie powitania Nowego Roku, zakochani powinni pocałować się namiętnie na plaży. Ten obyczaj chętnie przejmują przybywający turyści.

Sylwester w rytmie brazylijskich tańców może być świetną odskocznią dla nas, skazanych na mroźne klimaty sylwestrowe. Koszt takiej imprezy waha się między 5100 a 6900zł za osobę.