Sylwester pod piramidami

Jeśli brakuje Ci pomysłu na naprawdę niezapomnianą imprezę sylwestrową, być może Sylwester w cieniu egipskich piramid będzie strzałem w przysłowiową „10-tkę”. Jak wynika z obserwacji biur podróży, to właśnie owiany tajemnicą i egzotyką Egipt niezmiennie od kilku lat, znajduje się na liście dziesięciu najczęściej wybieranych miejsc na spędzenie niepowtarzalnego Sylwestra.

Egipt – kraina wiecznego słońca, historii pomieszanej ze współczesnością i… coraz bardziej wzrastającej otwartości na potrzeby przybywającego z daleka turysty. Egipt SylwesterPrzykładem tej otwartości jest organizowany z wielkim powodzeniem od kilku lat egipski Sylwester. Tradycyjnie w tym zakątku świata nie obchodzi się hucznie nadejścia Nowego Roku. Jednakże widząc, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się Egipt także i zimą, lokalni restauratorzy oraz właściciele hoteli postarali się przenieść tą europejską tradycję także na swój grunt. Co oferuje zatem Egipt przybywającym na Sylwestra gościom?

Przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy. Hotelowe apartamenty i restauracje organizują dla przybyłych liczne koncerty, barwne przedstawienia oraz dyskoteki. Po zorganizowanym przedstawieniu można udać się na masaż SPA czy relaksującą kąpiel w jacuzzi. W tym drugim przypadku możemy liczyć na lampkę wybornego szampana. Przyzwyczajeni do dość niskich temperatur w grudniu, z łatwością docenimy taki luksus.

Sylwester w Egipcie to nie tylko imprezy. To także świetna okazja do zwiedzania. Grudniowy klimat, nieco bardziej przyjazny dla przyjezdnych, sprzyja takim wycieczkom. Niemal każde biuro podróży, posiada w swojej ofercie zachętę by odwiedzić Luksor czyli miasto uznane za jedno z najpiękniejszych na świecie. Można w nim obejrzeć prawdziwe arcydzieła sztuki starożytnej. Przykładem może być Świątynia Luksorska czy Dolina Królów. Dodatkową atrakcją sylwestrowych egipskich wojaży może być wizyta w Muzeum Mumifikacji. Innym wartym odwiedzenia miejscem w czasie Sylwestra w Egipcie jest także Kair – czyli stolica Egiptu, pełna przepychu i kontrastów. Kair to między innymi najstarszy bazar na Bliskim Wschodzie, imponujące Piramidy w Gizie czy Miasto Umarłych. W programie sylwestrowym nie zabrakło także możliwości skorzystania z przepłynięcia Nilu.

Należy też podkreślić, że Sylwester w cieniu piramid to doskonała propozycja głównie dla tych, którzy kochają błogie lenistwo. Ci, którzy zdecydują się na witanie Nowego Roku w Egipcie, mogą dodatkowo ucieszyć się z faktu, że nie jest to zbyt kosztowny wyjazd. Tygodniowy pobyt to wydatek wahający się w granicach: 3800 – 5300 zł (dla dwóch osób). Najbardziej polecane egipskie kurorty na Sylwestra to Hurghada oraz Sharm El Sheikh.