Sylwester ze szklaneczką tequili

Meksyk to jedno z bardziej egzotycznych miejsc na świecie, tętniące życiem i kolorami. Nie brak więc zainteresowanych odwiedzeniem tego zakątka. Turyści wybierają się tam nie tylko w czasie wakacji. Coraz częściej Meksyk staje się jednym z chętniej wybieranych przez Polaków zakątkiem, gdzie postanawiają oni pożegnać Stary i powitać Nowy Rok.

Sylwester w Meksyku to przede wszystkim synonim dobrej zabawy. Przyjeżdżający tam turyści mogą liczyć na wiele atrakcji, gdyż w czasie Sylwestra w Meksyku odbywa się wielki uliczny festiwal. Meksyk Sylwester fajerwerkiGłówne uroczystości odbywają się natomiast w samym centrum miasta czyli wokół największego placu o nazwie Zocalo. Mieszkańcy Meksyku dość szczególnie witają Nowy Rok. W ich tradycji znajduje się między innymi przyozdabianie domów na tę okoliczność, z tego też powodu przybyli na meksykańskiego Sylwestra mogą podziwiać pięknie udekorowane domostwa, co nadaje jeszcze bardziej radosnej atmosfery odbywającym się obchodom. Czerwony, żółty, zielony biały – to barwy, które można znaleźć w różnych zestawieniach na obejściach. Są to barwy symbolizujące ogólnie mówiąc dostatek i szczęście – tego właśnie spodziewają się zawsze mieszkańcy w Nowym nadchodzącym Roku. Stąd też pełne radości i optymizmu nastroje, które szybko udzielają się również przybyłym turystom.

Na ulicach słychać wesołe gwary i głośne śpiewy. Można też obserwować wystrzeliwane wielobarwne petardy i sztuczne ognie. O północy wszyscy zgromadzeni wykrzykują słowa: Dużo szczęścia na Nowy Rok! Każdy ma ze sobą obowiązkowo kieliszek ze smacznym drinkiem. Ogólnie przyjętym zwyczajem, jest także zjedzenie przez wszystkich uczestników 12-stu winogron. Ludzie zgromadzeni na głównym placu miasta ściskają się i głośno śpiewają, śmieją się i składają sobie wzajemnie życzenia a wtóruje im bardzo żywa i radosna muzyka.

Prócz odwiedzenia ulicznego festynu, można również udać się do lokalnych barów i klubów nocnych, które również wypełnia głośna muzyka oraz radosna atmosfera.

Na przyjęcie gości przygotowane są również nadmorskie plaże: doskonale oświetlone i przyozdobione bary, czekają na turystów z pełną ofertą lokalnego menu. Najbardziej polecane z plaż to: Acapulco, Cancun, Playa del Carmen, Puerto Vallarta i Cabo San Lucas.

Oczywiście pobyt w Meksyku na Sylwestra to nie tylko świetna zabawa. To także okazja do zwiedzania i podziwiania atrakcji turystycznych. Warto odwiedzić między innymi: park rozrywki La Feria Chapultepec Magico oraz muzeum: Templo Mayor Muzeum, w którym znajdują się dobrze zachowane szczątki (ruiny) dawnego miasta Azteków.