Przetańcz Sylwestra na… szpilkach!

 Bardzo ważnym aspektem nie tylko naszej kreacji sylwestrowej, ale i dobrego samopoczucia w czasie imprezy, jest właściwie dobrane obuwie. Od tego, czy będzie nam w nim wygodnie czy też nie, zależy to jak będziemy się bawić. Wybierając buty na Sylwestra powinnyśmy też zwrócić uwagę na to, by pasowały one swoim stylem do całości naszej kreacji. Chodzi tu nie tylko o ich fason, ale również o kolor i to, z czego zostały wykonane. Obuwie sylwestrowe to bardzo ważny dodatek do naszego stroju, który jeśli niewłaściwie dobrany, może zepsuć cały efekt, jaki próbowałyśmy osiągnąć. modne szpilki na Sylwestra

Warto również sięgnąć do propozycji, jakie mają dla nas styliści na dany „imprezowy sezon”. Jeśli decydujemy się na nabycie nowych butów, warto zakupów tych dokonać na kilka dni przed planowaną imprezą. Chodzi o to, by obuwie było jak najbardziej rozchodzone. Wystarczy wtedy pochodzić w nim kilka godzin dziennie po domu. Wtedy buty nie zniszczą się a my unikniemy przykrych konsekwencji typu odciski czy poważniejsze obtarcia.

Najbardziej uniwersalnym „imprezowym” obuwiem są znane dobrze nam wszystkim szpilki. Buty te, nie tylko idealnie pasują do wyjściowych kreacji. Szpilki – jeśli tylko właściwie je dobierzemy – wyszczuplają nasze nogi i dodają nam kilku, niekiedy bardzo cennych, centymetrów. Dotyczy to głównie niskich i tęgich pań. Dobierając szpilki powinnyśmy zwrócić uwagę nie tylko na wysokość ich obcasa. Bardzo ważne są również jego kształt i grubość. Panie wysokie i szczupłe świetnie zaprezentują się w szpilkach lekkich, na cienkich obcasach. Kobiety, które są właścicielkami dość grubych nóg, powinny zdecydowanie wybierać szpilki na grubych obcasach. Poza tym, dobrze jeśli weźmiemy pod uwagę czy są to szpilki z paskami czy bez. Szpilki z paskami wokół kostek to propozycja, która idealnie pasuje jedynie do bardzo szczupłych i wysokich kobiet. Wybierając szpilki na Sylwestra, trzeba również zainteresować się długością ich nosków. Szpilki z wydłużonymi noskami zaleca się paniom o małych stopach.

Wiedząc już jak wybrać szpilki na imprezę sylwestrową, warto przyjrzeć się ich polecanym przez stylistów fasonom. Najmodniejsze szpilki sylwestrowe na ten sezon to modele wyposażone w różnego rodzaju ozdobniki. Najczęściej przybierają one postać różnokolorowego puszku lub futerka. Mile widziane są także wszelkiego typu ozdobne klamry i pomysłowe zapięcia. Miłośniczki ekstrawagancji mogą na przykład założyć szpilki z profilowaną podeszwą. Na sylwestrowych salonach królować będą również bardzo wysokie obcasy. Poza tym hitem tegorocznych bali sylwestrowych będą także czarne szpilki na grubszej podeszwie i bardzo wysokiej smukłej szpilce. Pozostałe modne kolory to grafit, odcienie koloru niebieskiego oraz złoto i srebro. Możemy też wybierać między materiałem, z którego zostały one wykonane. Do naszej dyspozycji są więc szpilki lakierowane lub też szpilki skórzane o fakturze zwierzęcej. Bardzo modne są również szpilki o zwierzęcych deseniach.