Krótkie sukienki na imprezę Sylwestrową

Wybór odpowiedniej kreacji na Sylwestra to tylko pozornie prosta sprawa. Otóż przygotowując strój na tą wyjątkową okazję, należy przede wszystkim mieć na uwadze fakt, że powinniśmy w nim nie tylko pięknie wyglądać, ale równocześnie czuć się jak najbardziej komfortowo. Dotyczy to zarówno damskich jak i męskich kreacji.modne-krótkie-sukienki-sylwestrowe

Jedną z popularniejszych propozycji kreacji sylwestrowej dla pań jest krótka sukienka. Teoretycznie każda z nas może wyglądać i czuć się w niej naprawdę świetnie, pod warunkiem, że zostanie ona odpowiednio dobrana do naszego wzrostu i rodzaju figury.

Krótka sukienka na Sylwestra powinna być błyszcząca i utrzymana w jednej z takich tonacji jak: czerwień, złoto, srebro, róż, pomarańcz. Oczywiście bardzo modna i jak najbardziej uniwersalna jest tu czerń.

Sukienki krótkie sylwestrowe najlepiej prezentują się na wysokich i szczupłych paniach. Nie oznacza to, że kobiety o obfitszych kształtach mają z nich zrezygnować. Wystarczy jedynie dobrać do figury odpowiedni fason i krój sukienki. Szczupłe i wysokie panie mają do swojej dyspozycji różne sukienki asymetryczne, na przykład odsłaniające tylko jedno ramię. Dobrze, jeśli będzie to model sukienki wciętej w talii, co pozwoli na podkreślenie piękna kobiecej sylwetki. Szczupłe kobiety dobrze będą też prezentowały się w krótkich sukienkach odciętych w pasie, z bogatymi marszczeniami.

Panie nieco tęższe powinny zwrócić uwagę na asymetryczne krótkie sukienki (sięgające do kolan) z głębokim dekoltem. Powinny one jednak unikać błyszczących i opinających się mocno tkanin.

Krótka sukienka jako kreacja sylwestrowa to również idealne rozwiązanie dla młodych dziewcząt. Mogą one dowolnie szaleć nie tylko z kolorami, ale i z krojami sukienek. Najlepszym modelem będzie dla nich sukienka sięgająca dużo przed kolana. Nie powinna ona jednak odsłaniać zbyt mocno dekoltu. Nie chodzi tu tylko o prowokację, ale o jedną prostą zasadę, według której jeśli odsłaniamy nogi, to nie eksponujemy dekoltu oraz odwrotnie, gdy decydujemy się na odsłonięcie dekoltu, to zakrywamy nogi długimi sukniami.

Najmodniejsze krótkie sukienki sylwestrowe to również takie, które błyszczą cekinami lub ozdobione są za pomocą błyszczących kryształków. Teoretycznie na parkietach powinny królować: cekiny, falbany, draperie i ozdobne kokardy. Styliści proponują również sukienki z koronek, które świetnie będą prezentowały się na parkiecie z modnym bolerkiem.

Panie do swojej dyspozycji mają również krótkie sukienki rozkloszowane z delikatnym wcięciem w talii bez rękawów. Mogą one też wybrać krótką sukienkę na szelkach lub wąskich ramiączkach. Na sylwestrowym parkiecie nie może też zabraknąć małej czarnej, ale w nieco innej odsłonie, czyli z błyszczącymi wstawkami.