W spodniach na Sylwestra – dlaczego nie?

Imprezy sylwestrowe kojarzą się nam przede wszystkim z modnymi eleganckimi strojami wieczorowymi. Jedne są bardziej, inne mniej krzykliwe. Tworząc kreację sylwestrową kierujemy się głównie charakterem imprezy, na jaką zostaliśmy zaproszeni. Jeśli spędzamy Sylwestra w jakimś wytwornym miejscu jak na przykład teatr, restauracja czy pensjonat, wówczas nie powinniśmy przesadzać z kolorami ani z fasonami dobieranych strojów. stylizacja na Sylwestra ze spodniamiW przypadku, gdy Sylwester odbywa się w doborowym towarzystwie a impreza przybiera mniej oficjalny charakter, możemy zaszaleć z kolorami, długościami a także dodatkami.

Kobiety najczęściej zakładają na imprezy sylwestrowe wygodne i błyszczące sukienki o różnych długościach, w modnych kolorach i fasonach. Panowie tradycyjnie ubierają wtedy koszule oraz garnitury lub komponują stroje wyjściowe o bardziej luźnym, sportowym charakterze.

Nie zawsze jednak i nie wszystkie panie decydują się na wystąpienie na parkiecie tanecznym w sukience. Niektóre z nich wybierają kreacje swobodniejsze i mniej krępujące ich ruchy. Mowa tu o kostiumach dwuczęściowych, w których pierwszoplanową rolę odgrywają spodnie.

Teoretycznie na imprezę sylwestrową nadają się każdego rodzaju spodnie. Wystarczy je jedynie zestawić z odpowiednio dopasowaną górą czyli bluzką, topem, gorsetem lub tuniką. Wybierając spodnie jako element naszego stroju sylwestrowego, warto zwrócić głównie uwagę na te ich fasony, które zapewnią nam absolutną wygodę. Mogą ją nam zagwarantować spodnie mocno dopasowane do naszej figury. To, z jakiego materiału będą wykonane, zależy już tylko i wyłącznie od naszego gustu. To samo dotyczy koloru, na jaki się zdecydujemy. Świetnym pomysłem mogą okazać się tu legginsy, czyli spodnie najbardziej dopasowane do naszej figury i najlepiej ją podkreślające.  Możemy zdecydować się na legginsy cekinowe, które możemy zestawić na przykład z czarną tuniką, topem lub gorsetem. Możemy też nabyć legginsy w zwierzęce wzory. Bardzo ciekawie mogą też zaprezentować się legginsy jeansowe.

Jako element stroju sylwestrowego świetnie spiszą się też spodnie skórzane. Najlepiej czarne, bądź w jednym z modnych kolorów w tym sezonie. Styliści polecają nam również na sylwestrowe szaleństwa spodnie bawełniane, nieco szersze i idealne dla tych pań, które nie posiadają idealnej figury. Można je na przykład zestawić z modną tuniką na ramiączkach, szpilkami i świecącymi dodatkami takimi jak biżuteria oraz torebka.