Wieczorowy kombinezon nie tylko na Sylwestra

Nie zawsze jest tak, że posiadane przez nas stroje nadają się na kreacje sylwestrowe. Musimy wtedy udać się na zakupy. Kupując jednak tego typu ubrania, należy wziąć pod uwagę fakt, że mogą nam posłużyć również na inne okazje. Dzieje się tak, gdyż stroje sylwestrowe zaliczane są do kreacji wieczorowych, czyli ogólnie mówiąc wyjściowych. Warto zatem zadbać o dwie podstawowe ich cechy. wieczorowy-kombinezon-na-SylwestraPo pierwsze: kreacja wyjściowa (wieczorowa, sylwestrowa) powinna być jak najbardziej wygodna. Po drugie, dobrze jeśli będzie ona również elegancka.

Dość istotną sprawą w nabywaniu kreacji sylwestrowych, które mają też posłużyć jako stroje wizytowe na inne okazje, jest ich kolorystyka. Ponieważ, jak wiadomo, niemal co sezon obowiązują inne odcienie i zestawienia kolorystyczne, najbezpieczniej jest kupować kreacje w barwach: czerwień, biel i czerń. Jest to podyktowane faktem, iż to właśnie te trzy kolory (i różne ich odcienie), stanowią swego rodzaju podstawę u stylistów. Wybierając więc strój w jednym z tych właśnie kolorów, możemy być pewne, że kupujemy uniwersalną kreację wizytową na każdą okazję.

Wśród sylwestrowych strojów, które można również wykorzystać w przyszłości, są wieczorowe kombinezony. Są to jednoczęściowe stroje, składające się z dwóch elementów: spodni (przeważnie długich) oraz odpowiednio dopasowanej góry – najczęściej na ramiączkach. Tego typu stroje zapewniają nam maksimum wygody. Poza tym są one synonimem wyjątkowej elegancji z domieszką ekstrawagancji i unikatowości. Ze względu na jego dość specyficzny krój i fason, powinien być on wykonany z takich materiałów jak jedwab, satyna lub wiskoza. Są to bowiem tkaniny, które doskonale się układają. Poza tym są one dość zwiewne, dzięki czemu nie krępują ruchów. Niestety nie są to kreacje, w które może ubrać się pani o obfitszych kształtach. Źle będą też prezentowały się na dość niskich kobietach.

Wieczorowe kombinezony doskonale będą komponowały się z butami na wysokim obcasie oraz wysokimi upięciami włosów. Dzięki temu stworzymy idealną całość. Najczęściej utrzymane są one w kolorach: czerń i biel. Dla pań odważniejszych idealne będą te fasony kombinezonów, które zostały wyposażone w odkryte plecy i ramiona. Kobiety, które są zaś właścicielkami bardzo zgrabnych i długich nóg, mogą znaleźć dla siebie kombinezony wieczorowe z krótkimi spodniami. Ich dodatkowym atutem jest wcięcie w talii lub pasek a także dość często duży dekolt. Styliści zalecają dodatkowo do tego typu kreacji malutkie torebki typu kopertówki lub inne, podobne.