Góralski Sylwester w Karpaczu

Spiesz się, jeśli chcesz się dobrze bawić

Sylwester zbliża się do nas coraz większymi krokami. Zostaje nam coraz mniej czasu na wybór odpowiedniego miejsca jak i stylizacji sylwestrowej. Na ‘spóźnialskich’ będą czekały bardzo wysokie ceny oraz dużo mniejszy wybór ciekawych i atrakcyjnych form spędzenia tej wyjątkowej nocy. Dlatego też, już teraz warto wyruszyć na poszukiwania ofert sylwestrowych, zwracając uwagę nie tylko na ceny ale przede wszystkim na dodatkowe atrakcje sylwestrowe przygotowane przez organizatorów interesującej nas imprezy. Póki co, jest jeszcze w czym wybierać, ale należy się spieszyć by najciekawsze okazje nie uciekły nam ‘sprzed nosa’.Jeśli udany Sylwester to tylko w Karpaczu

Obecnie wiele biur podróży organizuje wyjazdy sylwestrowe w różne regiony Polski i nie tylko. Tą wyjątkową noc możemy więc spędzić na przykład u stóp egipskich piramid lub upajając się malowniczymi Alpami. Jeśli jednak chcesz spędzić polskiego Sylwestra, warto byś zainteresował się ofertą Sylwester w Karpaczu. Zobacz jak wiele możliwości może dać Ci, ten jeden z bardziej popularnych turystycznie zakątków polskich Karkonoszy.

Karpacz od wielu lat słynie ze swojej popularności wśród turystów. Jest to związane przede wszystkim z walorami krajobrazowymi oraz dość przyjaznym klimatem jaki tam panuje. Karpacz to również ciekawe atrakcje turystyczne takie jak chociażby: obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce czy tak zwany Skwer Zdobywców (odciski stóp najbardziej znanych himalaistów) oraz Cmentarz Ofiar Gór (gdzie spoczywają osoby, które zginęły tragicznie w Karkonoszach). Można je odwiedzić, uatrakcyjniając sobie w ten sposób sylwestrowy pobyt w tym górskim kurorcie wypoczynkowym.

Impreza sylwestrowa w Karpaczu polecana jest głównie osobom aktywnym. Najlepiej będą się tam bawić przede wszystkim amatorzy sportów śnieżnych. Mogą tam też zawitać wszyscy ci, którzy pragną by ich górski Sylwester dostarczył im wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.

Amatorzy aktywnego spędzania czasu wolnego i miłośnicy białego szaleństwa, z pewnością wybiorą opcję Sylwester na stoku. Co to takiego? Jest to bardzo pomysłowe połączenie zabawy sylwestrowej i aktywności ruchowej. W tym czasie do dyspozycji wszystkich przybyłych są: narty, deski snowboardowe, skutery śnieżne a wyciągi narciarskie czynne są wtedy przez całą noc. Takie sylwestrowe zjazdy bardzo często obfitują w liczne atrakcje. Są to często: wyścigi lub zjazdy z pochodniami. Organizatorzy tego typu zabawy sylwestrowej, dbają przede wszystkim o bezpieczeństwo uczestników. Stoki są wtedy bardzo dobrze oświetlone, zaś na każdego uczestniczącego czeka ciepły posiłek. Dodatkową atrakcją jest typowa góralska zabawa przy ognisku połączona z pieczeniem kiełbasek i smacznymi trunkami. W zależności od możliwości organizatora, niekiedy tego typu Sylwester uatrakcyjniony zostaje poprzez kulig lub psie zaprzęgi. Warto przy tym podkreślić, że wiele ośrodków gdzie odbywa się taki Sylwester góralski oferuje też nowicjuszom sztuki narciarskiej lub snowboardu specjalne kursy. Organizują je wynajęci na tę okoliczność instruktorzy. W ten sposób Sylwester w Karpaczu może być kierowany także do początkujących adeptów narciarstwa czy innych sportów zimowych.