Bal sylwestrowy na zamku

Jaki Sylwester … taki cały rok.

Jeśli hołdujecie tej zasadzie, warto byście już dziś rozpoczęli poszukiwania miejsca / lokalu, gdzie spędzicie tą wyjątkową noc. Opcji jest naprawdę wiele, a każda z nich obiecuje całe mnóstwo atrakcji, jak na przykład Sylwester góralski czy egzotyczna noc sylwestrowa z piramidami w tle. Możecie też wybrać się na imprezę pod chmurką w Waszym miejscu zamieszkania czy też spędzić tę ostatnią noc mijającego roku w: muzeum, teatrze czy kinie. Najważniejsze przy tym, by otaczali nas wówczas ludzie, z którymi o dobrą zabawę nie trudno.

Sylwester jak z bajki

Stary Rok pożegnać można również w ’wielkim stylu’. Wtedy do naszej dyspozycji są między innymi specjalnie wynajęte na ten czas pomieszczenia. Idealne do tego celu wydają się być sale i dziedzińce zamkowe. Witanie Nowego Roku w takim miejscu, daje nam szansę na swoistą ‘podróż w czasie’ – szczególnie wówczas, gdy jest to tematyczny bal sylwestrowy. Wówczas wszystkich obowiązują stroje z danej epoki, zaś cała impreza przywodzi na myśl czasy charakterystyczne dla danego okresu historycznego. Przykładem takiego zamkowego Sylwestra tematycznego może być chociażby szlachecki bal sylwestrowy na zamku w Rydzynie. Tutaj goście otrzymują niepowtarzalną okazję przenieść się do czasów opisywanych w narodowej epopei ‘Pan Tadeusz’. Czeka na nich między innymi spotkanie z Zosią i Tadeuszem oraz takie ciekawie brzmiące atrakcyjne zabawy jak Taniec z Telimeną czy biesiada z Jankielem. Największą zaś atrakcją wieczoru będzie konkurs na najlepszą recytację eposu – na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody.
Niezapomnianym przeżyciem w trakcie takiej imprezy na zamku, jest również obserwacja pokazu sztucznych ogni z poziomu tarasu widokowego lub dziedzińca. Warto przy tym podkreślić, że programy tego typu imprez zamkowych, obfitują w liczne dodatkowe atrakcje. Na przykład bal Sylwestrowy na zamku w Kliczkowie (Dolny Śląsk) prócz muzyki na żywo, oferuje swoim gościom zabawy i konkursy z wynajętymi na ten czas prawdziwymi rycerzami. Północ zaś uatrakcyjni kulig z pochodniami wokół zamku. Z kolei Sylwester na zamku w Baranowie Sandomierskim uświetniony zostanie spotkaniem z zamkowym Duchem oraz zwiedzaniem Zamku z niespodziankami. Wiele emocji może dostarczyć także impreza sylwestrowa na zamku w Gniewie. Tutaj sporą atrakcję stanowią pokazy walk oraz oryginalne biesiadne: toasty, śpiewy i tańce. Aby w pełni móc się cieszyć z uczestnictwa w tego typu balu, warto pamiętać o stroju: panie powinny wybrać jak najbardziej eleganckie suknie wieczorowe, zaś panowie mogą postarać się o elegancki frak czy surdut.
Zabawa sylwestrowa spędzona na zamku, to jak widać bardzo ciekawa opcja. Jeśli więc chcesz przeżyć coś niepowtarzalnego, ‘podróżować w czasie’ a jednocześnie doskonale się bawić i wypić szampana w niecodziennej scenerii zamkowych murów, baszt i dziedzińca, już dziś zarezerwuj miejsce dla siebie. Pamiętaj: im wcześniej tym lepiej i … taniej!