Góralski Sylwester w Zakopanem

Zadając pytanie o to, gdzie warto spędzić Sylwestra, możemy spodziewać się mnóstwa różnych odpowiedzi. Jedni będą wychwalali zalety egzotycznego Sylwestra, inni wprost przeciwnie. Niektórzy z nas chętnie wybraliby się na imprezę pod chmurką, inni zdecydowanie chętniej wybraliby bal sylwestrowy w jakimś mniej lub bardziej ekskluzywnym miejscu typu restauracja hotelowa, pensjonat, dom wczasowy. Bez względu jednak na osobiste preferencje i upodobania oraz własne doświadczenia, wszyscy zgodni są co do jednego: w Sylwestrze najważniejsze jest nie to gdzie, ale jak spędzi się tę jedyną wyjątkową Noc, na którą składają się: świetna atmosfera, dobra zabawa, smaczne jedzenie i alkohol. sylwester krupówkiWszystkie te elementy (a także dużo więcej) zawiera w sobie oferta, jaką jest góralski Sylwester w Zakopanem.

Zakopanego nie trzeba zbytnio reklamować. Jest to bowiem jedno z popularniejszych miejsc docelowych podróży turystycznych. Wizyta w Zakopanem zawsze wiąże się z licznymi atrakcjami, świetnie wypełnionym czasem wolnym i masą pozytywnych przeżyć. Nic więc dziwnego, że miejsce to niemal na stałe wpisało się w sylwestrowe oferty biur podróży.

Góralski Sylwester to świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy szukają czegoś więcej niż tylko dobrej zabawy. Tego typu impreza organizowana jest zazwyczaj przez tamtejszych górali. Nie może więc zabraknąć w niej tego wszystkiego, co związane jest mocno z tradycją lokalnej ludności. Góralska impreza sylwestrowa to połączenie imprezy pod chmurką z wyśmienitą zabawą do białego rana, w typowej góralskiej karczmie. W trakcie imprezy mamy często okazję do nauczenia się tradycyjnych góralskich tańców i przyśpiewek. Poza tym możemy skosztować lokalnych potraw i napojów alkoholowych.

Niekiedy można wziąć też udział w ognisku góralskim. Wtedy też mamy okazję wysłuchać różnych lokalnych legend, historii. Nierzadko też będzie można posłuchać pieśni góralskich oraz przypatrzeć się tradycyjnym góralskim tańcom. Tradycją są również liczne przypowieści czy żarty, wygłaszane typową góralską gwarą, co tylko daje więcej okazji do śmiechu.

Zakopiański Sylwester po góralsku to również obowiązkowy kulig. Odbywa się on przeważnie nocą. Towarzyszą mu: typowa góralska muzyka, pochodnie i oczywiście wiele śmiechu. Gdy dociera się do określonego celu, górale rozpalają ognisko i zapraszają gości na grzane piwo oraz smaczne pieczone ziemniaki czy kiełbaski. Często organizowane są dodatkowo liczne ciekawe konkursy i zabawy ruchowe. Chodzi nie tylko o dobrą zabawę, ale również o „rozruszanie” zmarzniętych gości. Na koniec wypija się szampana i wznosi toasty oraz składa się życzenia noworoczne. Droga powrotna również jest pełna śmiechu. Po powrocie impreza przenosi się do karczmy, a tam zabawa w takt góralskich rytmów i z dostępem do lokalnych przysmaków trwa do białego rana.