Krótkie fryzury sylwestrowe

Wybierając się na Sylwestra i chcąc, by ta noc stała się naprawdę szałowa i wyjątkowa, należy zadbać nie tylko o dobór właściwego towarzystwa. Bardzo ważnym elementem, w dużej mierze decydującym o tym, czy będziemy się tej nocy faktycznie dobrze bawić i czuć, jest nasz wygląd. Składa się na niego nie tylko kreacja i dobrane do niej odpowiednio dodatki, ale również styl uczesania a także makijaż. Komponując swoją kreację sylwestrową, dobrze jest kierować się zarówno rodzajem imprezy jak i tym, jakie trendy są modne w danym sezonie. modna fryzura sylwestrowa krótkie włosyChodzi tu głównie o kolory i długości, a w przypadku strojów – dodatkowo o modne fasony i wzory.

Do tego aby stworzyć naprawdę ciekawy sylwestrowy image, trzeba zadbać o to, by wszystkie jego elementy były eleganckie, ale również by „nie wiało od nich nudą”. Sporo problemu w trakcie tego typu sylwestrowych przygotowań sprawia nam zazwyczaj fryzura. Powinna ona być oryginalna, ale jednocześnie trwała i estetyczna. Najwięcej możliwości mają tu przede wszystkim kobiety z długimi włosami. Mogą je ciekawie upiąć, tworząc na swojej głowie niepowtarzalne uczesanie lub też pozostawić je zupełnie rozpuszczone. Nieco mniejszy potencjał kryje się we włosach krótkich, co nie oznacza oczywiście, że ich właścicielki są skazane na nieciekawy wygląd swojej głowy.

Styliści proponują kobietom z krótkimi włosami nieco odważniejszy sylwestrowy image. O co chodzi? Otóż krótkie włosy powinny być przede wszystkim bardzo starannie wymodelowane. Dobrze widziane są wszelkiego rodzaju ostre i zdecydowane cięcia. Najmodniejsza jest asymetryczna grzywka bądź też nieco drapieżne pazurki. Jeśli jednak nie chcemy aż tak eksperymentować, wystarczy, jeśli zaczeszemy grzywkę mocno i gładko na jeden bok oraz nabłyszczymy ją za pomocą lakieru czy innego kosmetyku. Nie zaszkodzi też, jeśli nadamy naszej krótkiej fryzurze nieco „pazura” poprzez jej natapirowanie i uniesienie za pomocą mocniejszego żelu lub lakieru.

Przy krótkich włosach w odsłonie sylwestrowej mile widziany jest również nowoczesny balejaż z użyciem wielu odcieni jednej barwy, dzięki któremu można uzyskać naprawdę ciekawy efekt kolorystyczny. Nie zaszkodzi też pokusić się o pasemka w jednym z modnych kolorów takich jak czerwień, fiolet lub odcienie rudego. Styliści polecają również brokatzłoty, srebrny, wielokolorowy lub czerwony, który podkreśli wyjątkowość sylwestrowej krótkiej fryzury. Ponieważ w tym sezonie modne są nieśmiertelne loki i fale oraz asymetria, to, jeśli tylko nasze włosy nie są bardzo króciutkie, możemy pozwolić sobie na szaleństwo typu duże loki tylko z jednej strony głowy.