Nowy Rok na tunezyjskiej plaży

Egzotyczny Sylwester to propozycja dla wszystkich tych, którym zależy na świętowaniu Nowego Roku w niecodzienny i nietuzinkowy sposób. Na spragnionych wrażeń, oczekują między innymi takie niezwykłe miejsca jak: Kanary, Kenia, Karaiby, Bali a także Tunezja i to właśnie tej ostatniej ofercie poświęcimy nieco uwagi.

Tunezja to niezwykle barwny i interesujący zakątek świata. Zalicza się ona do krajów, które najchętniej umieszczamy wśród listy naszych planów wypoczynkowych. Ci, którzy gościli w tym pięknym egzotycznym miejscu, chętnie polecają go innym. Tunezja SylwesterSami także planują powtórne odwiedziny tego malowniczego miejsca. Niepowtarzalność oraz urokliwość Tunezji sprawiły, że stała się ona również chętnie wybieranym miejscem na Sylwestra. Średni koszt tygodniowego pobytu w Tunezji dla dwóch osób waha się między 2800 a 3800 zł. Na gości czekają hotele 3-, 4- i 5-gwiazdkowe, z pełnym wyżywieniem oraz wieloma ciekawymi atrakcjami. Miejsca można rezerwować już dziś, także drogą internetową, co jest o wiele bardziej opłacalne niż w przypadku zarezerwowania miejsc noclegowych drogą tradycyjną. Terminy najczęściej figurujące na liście sylwestrowych ofert tunezyjskich to 29 i 30 grudnia i obejmują odpowiednio 7 lub 14 dni, tak że dodatkowo spędzimy nie tylko hucznego Sylwestra, ale i Nowy Rok.

Jednym z najczęściej polecanych na Sylwestra miejsc w Tunezji jest Monastir. To tunezyjskie miasto usytuowane na niewielkim przylądku 20km na południe od Sousse zyskało miano kurortu turystycznego. Na terenie miasta znajduje się spora liczba restauracji oraz kawiarni, w których można skosztować przede wszystkim smacznych lokalnych potraw i przysmaków. Poza tym na gości czekają też hotele znajdujące się bardzo blisko plaży, a każdy z nich otoczony jest pięknym ogrodem. Na przybyłych czeka również między innymi możliwość uprawiania sportów wodnych takich jak: nurkowanie, narty i rowery wodne. Nie brak też ofert dla miłośników sportów lądowych i powietrznych. Na nich czekają między innymi: pola golfowe, „kurs na wielbłądzie” przez Saharę oraz loty balonem lub paralotnią. Kurorty tunezyjskie oferują ponadto swoim gościom typowo sylwestrowe atrakcje. Są nimi bale sylwestrowe. Odbywają się one zazwyczaj w lokalach, chociaż sporym uznaniem cieszą się także imprezy plenerowe. Wszystkie one uświetniane są koncertami oraz pokazami fajerwerków.

Podobne atrakcje czekają też w dwóch pozostałych miejscowościach, które także figurują jako godne odwiedzenia. Są to Sousse (miasto położone w północnej części Tunezji w bliskim sąsiedztwie Morza Śródziemnego) oraz Port El Kantaoui (dzielnica tunezyjskiej Susy, bogata w nowoczesną architekturę).

Tunezja to świetny pomysł na udanego Sylwestra, gdyż jest to niepowtarzalna okazja do przeżycia „lata zimą”. W malowniczej, przepełnionej orientem Tunezji nie grożą nam też niskie temperatury a świetne towarzystwo oraz dobra muzyka i pyszne jedzenie, mogą nam zagwarantować naprawdę wiele miłych doznań.