Przedsylwestrowe zabiegi kosmetyczne

Sylwestrowe przyjęcia to przede wszystkim okazja do tego, by zaprezentować się z jak najlepszej strony. Chodzi tu głównie o naszą kreacje, makijaż oraz fryzurę, które nie tylko powinny tworzyć jednolitą całość, ale również sprawiać, że będziemy błyszczeć. Z tego też względu powinnyśmy zadbać o nasz wygląd zewnętrzny w – nazwijmy to – pełniejszym wymiarze. O co chodzi? Otóż w czasie sylwestrowych przygotowań powinniśmy zadbać o staranne usunięcie wszelkich oznak zmęczenia z naszej twarzy.relaksująca-kąpiel-przed-Sylwestrem Wypada również zatroszczyć się o stan naszej cery a włosom i dłoniom nadać świeżości. Możemy tego dokonać na dwa różne sposoby: po pierwsze udając się do salonu kosmetycznego i fryzjerskiego; po drugie wykonać niektóre zabiegi kosmetyczne w zaciszu naszego domu.

Gabinet kosmetyczny.

Jest to jedno z tłumniej odwiedzanych miejsc w okresie przedsylwestrowym. Dlatego też warto na wizytę w nim umówić się na określoną godzinę i dzień. W ostatniej chwili trudno będzie nam znaleźć wolny termin. Jak wizyta w salonie kosmetycznym może pomóc nam w przygotowaniach przedsylwestrowych?

Do swojej dyspozycji mamy tutaj przede wszystkim wszelkie zabiegi odświeżające i poprawiające stan naszej cery. Za pomocą odpowiednich kosmetyków nakładanych na nasze twarze i dekolt zdolna specjalistka od urody szybko potrafi poprawić kondycję skóry w tych właśnie miejscach. Z tego też względu wszelkiego rodzaju maseczki rozświetlające czy masaże ujędrniające to standardowe zabiegi, na które powinniśmy się przede wszystkim zdecydować. W gabinecie kosmetycznym możemy również liczyć na odpowiednie wypielęgnowanie naszych dłoni. Dodatkowo można zamówić tu usługę taką jak modny francuski manicure lub paznokcie akrylowe. Te upiększające zabiegi na naszych dłoniach doskonale podkreślą charakter imprezy, na jaką się udajemy.

Salon fryzjerski.

Do tego miejsca należy również zapisać się nawet na kilka tygodni wcześniej. W ostatniej chwili możemy mieć – podobnie jak w przypadku gabinetu kosmetycznego –kłopot, by się dostać do fryzjera. Zabiegi, jakim poddane zostaną nasze włosy to nie tylko stworzenie na nich wybranej fryzury. To także zadbanie o polepszenie kondycji naszych włosów. Z tego też względu najlepiej zaniechać na jakiś czas wszelkich zabiegów upiększających. Im dłużej pozwolimy naszym włosom odpocząć, tym łatwiej poddadzą się one woli fryzjera.

Zacisze domowe.

Jeśli jednak z jakiś względów – obowiązki zawodowe czy inne zajęcia domowe – nie będzie nam dane odwiedzić kosmetyczki wcześniej, wówczas pozostaje nam zacisze naszego własnego domu. Pierwszym zabiegiem, jaki należy wykonać w domu to gorąca kąpiel w wodzie z dodatkiem olejków: cytrusowego, lawendowego bądź rozmarynowego lub jeśli ich nie mamy, równie skuteczna może okazać się kąpiel w wodzie z dodatkiem kilku kropel cytryny. Taka kąpiel nie tylko nas rozluźni, ale również usunie szybko i skutecznie oznaki zmęczenia. Prócz kąpieli możemy wykorzystać również kostki lodu, za pomocą których wykonujemy delikatny masaż twarzy oraz dekoltu.  O włosy najlepiej jest zadbać za pomocą odżywki bądź też szamponu z szałwii lub pokrzywy. Dłonie należy dokładnie wymoczyć a następnie delikatnie pousuwać skórki. Następnie warto też posmarować dłonie specjalnym kremem lub balsamem do ich pielęgnacji.

Bardzo istotnymi zabiegami domowymi są również: peeling oraz depilacja.