Wieczorowe upięcia na sylwestrowe bale

 

Jedną z bardziej widocznych ozdób kobiecych kreacji wieczorowych, idealnych na sylwestrowy bal, jest określony sposób uczesania. Sylwestrowe fryzury powinny cechować się nie tylko pomysłowością. Ich główną cechą powinna być również trwałość. Uczesanie wyjściowe, na jakie zdecydujemy się na czas imprezy sylwestrowej, musi też charakteryzować świeżość. Dotyczy to zarówno fryzur z włosów długich i krótkich, rozpuszczonych jak i spiętych czy związanych.romantyczne-upiecie-na-Sylwestra

Poszukując idealnego uczesania na czas Sylwestra, warto wcześniej udać się po poradę do dobrego stylisty – fryzjera. Pomoże on nam uniknąć wszelkich błędów związanych z doborem właściwej fryzury, która będzie pasowała zarówno do kształtu naszej twarzy, jak i pod kątem rodzaju kreacji, w jakiej chcemy iść na imprezę.

Jeśli jesteśmy właścicielkami dość długich włosów, z pewnością wśród propozycji fryzur sylwestrowych znajdą się różnego rodzaju upięcia. Wśród nich dominować będą w tym sezonie wszelkiego typu koki. Na naszych głowach mogą więc pojawić się zarówno natapirowane koki idealne dla kobiet, które pragną wyróżniać się z tłumu a ich kreacje również nie należą do najspokojniejszych. Poza tym możemy też wykonać na swojej głowie eleganckiego, prostego koka, który idealnie nadaje się na salę balową. Modnym w tym sezonie upięciem będzie też rogalik czyli kok wykonany z jednego, mocno zwiniętego i upiętego pasma włosów. Jeśli jesteśmy właścicielkami kręconych długich włosów, to dobrym pomysłem na fryzurę sylwestrową będzie upięty na samym czubku głowy kok, ozdobiony wpiętymi wstążkami lub kwiatami. Na Sylwestra możemy również uczesać się w kok wykonany z boku głowy.

Do sylwestrowych upięć można również wykorzystać warkocz wykonany z części włosów, który fantazyjnie upinamy z boku głowy.  

Innym przykładem ciekawego upięcia włosów na Sylwestra może być również podpięcie loków na czubku głowy z wypuszczonymi po bokach głowy kilkoma pojedynczymi o różnej długości kosmykami włosów.

Swego rodzaju hitem upięć sylwestrowych jest również irokez. Wykonujemy go zbierając wszystkie włosy na samym czubku głowy (względnie po lewej lub prawej stronie), dbając o to by były one gładko wyczesane. Całość stabilizujemy za pomocą spinek i wsuwek. Na końcu nadajemy fryzurze połysku i trwałości za pomocą lakieru oraz brylantyny.

Ciekawym rozwiązaniem może być też zabawny koczek wykonany ze spiętych jak do kucyka włosów, zebranych z boku głowy tuż nad czołem. Całość fryzury stabilizujemy również przy pomocny spinek, szpilek i silnego lakieru do włosów.

Dość szykownym upięciem może stać się również fala z loków, zaczesana na jeden bok i upięta wsuwkami (na wysokości kości policzkowej).