Prosta i szybka fryzura na Sylwestra

Ach ta szalona noc!

Sylwester to przede wszystkim synonim dobrej zabawy ale nie tylko. To również okazja do tego, aby zaprezentować się towarzystwu z jak najlepszej (czyt. atrakcyjnej) strony. Dlatego warto byś przygotowaniami do sylwestrowej zabawy, rozpoczęła co najmniej na dwa tygodnie przed jej terminem. To wystarczająco dużo czasu na to, aby wybrać odpowiednie: strój, fryzurę i makijaż. Elementy te – jeśli tylko starannie wykonane i umiejętnie dopasowane do siebie – będą gwarancją atrakcyjnego wyglądu. A co jeśli czas nie pozwoli Ci na tak precyzyjne przygotowanie? Wtedy pozostają już tylko Twoje własne: wyobraźnia oraz odrobina dobrego smaku i gustu.

Sylwestrowa fryzura doskonała.

Bardzo ważnym elementem składającym się na Twój sylwestrowy image jest fryzura. Przede wszystkim musisz ją odpowiednio dobrać do rodzaju kreacji. Im bardziej ‘zwariowany’ strój, tym bardziej ‘ekstrawaganckie’ uczesanie. Poza tym sylwestrowa fryzura, powinna być jak najstaranniej wykonana, co zagwarantuje Ci jej utrzymanie przez całą szaloną noc. Warto więc sięgnąć tu po sprawdzone (czyt. skutecznie działające) kosmetyki do utrwalania fryzury ale również nie przesadzić z ich ilością. Zbyt obciążone włosy także nie będą dobrze wyglądały. Aby uniknąć błędów, najlepiej oddać swoje włosy w ręce doświadczonego fryzjera, który nada jej właściwego kształtu oraz pomoże Ci zestawić ją idealnie z kreacją jaką przygotowałaś sobie na sylwestrowy bal.

Sylwestrowy fryz w tempie ekspresowym.

Niestety nie każda z nas, może pozwolić sobie na tak profesjonalne (czyt. czasochłonne) przygotowania. Wtedy pozostaje już tylko uniwersalna prosta i szybka fryzura sylwestrowa. Najbardziej wypróbowanym patentem będą tu loczki. Bez względu na to, czy masz: długie, krótkie, proste czy kręcone włosy – to ‘fryzurowe’ rozwiązanie sprawdzi się w każdym przypadku. Mało tego, będzie ono pasowało zarówno do eleganckiej kreacji, jak i tej bardziej szalonej.

Aby wykonać nasze ‘lokowe’ fryzury sylwestrowe, wystarczy mokre włosy nawinąć na wałki o odpowiedniej grubości : włosy długie – średnia grubość wałków; włosy krótkie – wybieramy wałki cienkie. Po wyschnięciu delikatnie zdejmujemy papiloty z głowy. Następnie:

krótkie włosy roztrzepujemy palcami, możemy je lekko natapirować, na koniec wpinamy ozdoby i całość utrwalamy lakierem, możemy też posłużyć się brokatem jeśli jesteśmy w jego posiadaniu;

włosy długie również roztrzepujemy rękoma, następnie zbieramy je z tyłu głowy i niedbale upinamy wsuwkami, pozostawiając lub wyciągając kilka luźnych kosmyków, na końcu całość spryskujemy lakierem.

 Musisz przyznać, że wykonanie tej fryzury z lokami, nie zajmuje zbyt dużo czasu. Gdy będziesz czekała aż włosy wyschną, możesz wykonać makijaż lub przymierzyć swoją wyjściową kreację. Bez obaw- jeśli tylko użyjesz naprawdę mocnego lakieru, nawet kilkakrotne przebieranie nie powinno popsuć efektu. Życzymy udanej zabawy!