Sylwester pod Tatrami

Nie zawsze imprezy sylwestrowe odbywają się w zamkniętych pomieszczeniach. Niekiedy przenoszą się one w zupełnie inne miejsca. Mowa tu o tak zwanym Sylwestrze plenerowym. Oferty tego typu dotyczą zazwyczaj koncertów wielu sławnych gwiazd estrady muzycznej. Do Polski przybywają wówczas nie tylko polscy wokaliści. Chętnie z zaproszenia na tego typu imprezę „pod chmurką” korzystają także zagraniczni artyści. Tym samym, taka impreza plenerowa cieszy się, pomimo mniej dogodnych warunków, sporym zainteresowaniem.

Sylwester „pod chmurką” odbywa się niemal w każdej miejscowości, a sama idea tego typu imprez cieszy się zawsze sporym poparciem. Najbardziej znany Sylwester „pod chmurką” odbywał się między innymi w Zakopanem. Sylwester w TatrachJednakże w tym roku amatorzy tego typu imprez sylwestrowych będą musieli przenieść się do innych podhalańskich miejscowości. Jest to spowodowane brakiem osób (firm), które chciałby wziąć na siebie odpowiedzialność za sprawy organizacyjne. Na Sylwestra „pod chmurką” zapraszają natomiast w tym roku Rabka – Zdrój oraz Szczawnica.

Impreza w Rabce – Zdroju odbędzie się w Muszli Koncertowej. Program wygląda dość ciekawie. Sylwestrową imprezę wypełnią dyskotekowe rytmy. Będzie to dyskoteka z dj-em. W programie znajdują się także liczne konkursy. Nie zabraknie też specjalnych życzeń dla mieszkańców jak i przyjezdnych. Złoży je Pani Burmistrz Ewa Przybyło. Atrakcją imprezy stanie się pokaz sztucznych ogni, który rozpocznie się o północy.

Szczawnica zaprasza na imprezę już 28 grudnia (!). Począwszy od tego dnia aż do 31 grudnia do godziny 22, będzie można wziąć udział w licznych koncertach. Miejscem, w którym będą się one odbywały to namiot przy dolnej stacji kolejki na Palenicę. Zwieńczeniem tej „etapowej” imprezy, będzie wyjątkowy koncert. O godzinie 22 31 grudnia wystąpi zespół Lombard.

Innym, równie ciekawym pomysłem na tego typu plenerową imprezę, jest tak zwany Sylwester ze Zbójnikami. Jest to cyklicznie odbywająca się już od kilku lat impreza sylwestrowa pod gołym niebem bez noclegów. Sylwester ze Zbójnikami odbywa się zawsze na jednej z tatrzańskich polan – tak będzie także i w tym roku. Sylwester ze Zbójnikami odbędzie się tego roku na polanie Janosikowej. Program tej wyjątkowej imprezy plenerowej, wypełni jak co roku: folklor ludowy góralski i zbójnicki, taniec, muzyka oraz dużo prawdziwej góralskiej zabawy. Impreza rozpocznie się o godzinie 20:30 oficjalnym góralskim powitaniem gości, czyli przy wtórze prawdziwej kapeli góralskiej, okraszone winem i innymi góralskimi trunkami. W programie zaplanowano liczne pokazy oraz naukę tańców góralskich, a wszystko to w cieniu opowieści o prawdziwym życiu Janosika i dawnych górali oraz zbójników. Zabawa potrwa do godziny 2 nad ranem.  Nie zabraknie też takich atrakcji jak: pokaz sztucznych ogni oraz prawdziwe góralskie menu, co oznacza, że przy okazji wyśmienitej zabawy, będzie można też zasmakować oryginalnej lokalnej kuchni.