Tajski Nowy Rok

Tajlandia jest krajem niezwykłym, gdyż tak naprawdę Nowy Rok świętuje się tam już … 13 kwietnia. Wtedy też na okres trzech dni zamyka się wszystkie szkoły i zakłady pracy. Ludzie wspólnie bawią się na ulicach miast. Zabawa związana z obchodami Nowego Roku po tajlandzku przypomina trochę swoją formułą nasz polski zwyczaj czyli Dyngusa: ludzie bawiący się na ulicach miast biorą udział w prawdziwej wodnej imprezie. Oblewanie się wodą ma dla tamtejszej ludności wyjątkowe znaczenie: Tajowie wierzą, że woda ma cudowną moc oczyszczającą. Tajlandia SylwesterTajlandia zaprasza jednak turystów na egzotycznego Sylwestra tak jak wszystkie pozostałe kraje, czyli na przełomie grudnia i stycznia.

Sylwester w Tajlandii to kolejny oryginalny pomysł na pełną niespodzianek imprezę. W tym czasie możemy liczyć na zaproszenie do udziału w licznych koncertach, hucznych imprezach oraz na pokaz sztucznych ogni. Ci, którzy mieli przyjemność gościć w Tajlandii w czasie Sylwestra podkreślają, że nie ma to jak bangkockie fajerwerki, mieniące się tysiącem kolorów.

Na tajlandzkiego Sylwestra zaprasza między innymi odświętnie przystrojony Bangkok. Tam będziemy mogli wziąć udział w masowej imprezie, której zwieńczeniem będzie wspólne, głośne odliczanie sekund do powitania Nowego Roku. Inauguracja ta odbywa się na głównym placu w Bangkoku – jest to Plac Ratchaprasong.

Poza tym Tajlandia zaprasza też na Sylwestra do drugiej po Bangkoku słynnej miejscowości, a mianowicie do Pattaya. Tam obchody związane z witaniem Nowego a żegnaniem Starego Roku rozpoczynają się już 26 grudnia i trwają do 1 stycznia. Przez ten czas możemy wziąć między innymi udział w targach rzemieślniczych oraz uczestniczyć w pokazie sztucznych ogni, który odbywa się nad pobliską zatoką.

Na przybywających na tajlandzkiego Sylwestra gości czekają przepięknie usytuowane hotele i pensjonaty. W nich także odbywają się oddzielne imprezy.

Poza tym goście mogą bawić się również w licznych tamtejszych nocnych klubach i dyskotekach. Nie zabraknie w nich nie tylko świetnej muzyki i tanecznych rytmów, ale można też liczyć na przepyszną tajlandzką kuchnię.